Vodka butter: Alkoholové máslo je trendem na sociálních sítích

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Vodka
Zdroj: Shutterstock

Sociální síť TikTok přináší každou chvíli něco nového a nečekaného. Nedávno se objevila celá řada videí, které doporučují takzvané vodka butter, tedy máslo smíchané s tímto alkoholem. A údajně jde o pochoutku, bez které se neobejde žádná párty.

Je to přesně tak, jak vám to zní. Vodka butter je skutečně máslo smíchané s vodkou. Jednoduše nalijete podle vlastního uvážení do mixéru pár panáků, přidáte máslo a promixujete vše na jemnou pomazánku, uvádí Delicious.

Fantazii se meze nekladou

Zatímco někteří uživatelé TikToku už samotné máslo s vodkou považují za lahůdku, jiní k pomazánce přidávají ještě bylinky. Hodí se prý například máta nebo meduňka. V některých případech lidé experimentují i s chilli.

Máslo se pak maže na chléb nebo bagetu, které předtím zapečete v troubě. Samozřejmě nejde o jídlo, které by měl člověk konzumovat sám k večeři. Jde spíše o způsob, jak ozvláštnit nějakou speciální událost s přáteli.

A co se k máslu ještě hodí? Například uživatelka Carolina Gelen ve videu využívá plátky uzeného lososa, obecně se ale prý hodí jakékoli nakládané rybičky. Dále je prý vhodné pochoutku doplnit okurkami, olivami nebo nakládanou kapií.

Rychle se šířící trend

Řada uživatelů si není nápadem míchat máslo s alkoholem až tak jistá. Dokonce i někteří Češi se pod videem vyjadřují. „To musí být opravdu mňamka,“ píše ironicky například paní Vendula.

Na druhou stranu mnoha mladým lidem nejspíš připadá vodka butter jako něco, co rozhodně musí každý vyzkoušet. Videí s touto tematikou je totiž na sociální síti už poměrně velké množství a trend se rychle šíří.

Jaký názor máte na podobný nápad vy? Vyzkoušeli byste si máslo s vodkou namazat na chleba či jednohubky a pohostit s ním kamarády na oslavě?

Zdroj: New York Post, Jerusalem Post, Forbes, Pop Sugar, Delicious, TikTok

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články