Vezměte v létě rodinu na výlet na místa, kde se natáčela pohádka Byl jednou jeden král

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Byl jednou jeden kral
Zdroj: Československý státní film/ČSFD

Přemýšlíte, kam letos vezmete své děti v létě na výlet? Není potřeba cestovat zrovna do zahraničí, abyste si udělali několik krásných společných dní. Pokud patříte k milovníkům pohádek, vydejte se letos s celou rodinou například po stopách snímku Byl jednou jeden král.

Byl jednou jeden král je česká pohádková komedie z roku 1954. Ačkoli se jedná o starý snímek, i v současných letech je velmi oblíbený. Starší lidé se na něj mohou dívat stále dokola, zaujme ale i nové dětské diváky.

Navštivte dvě slavná místa

Legendární pohádka se sice povětšinou natáčela v Barrandovských ateliérech, existují ale dvě slavná místa, která můžete navštívit s celou rodinou a udělat si výlet spojený s tímto známým příběhem.

Tím prvním je hraniční závora, která byla filmaři postavena na Benešovsku. Konkrétně se jedná o místo v obci Lešany, což je malá vesnička s necelým tisícem obyvatel. Jedná se o klidné místo, jehož návštěvu si i díky zdejší krásné přírodě rozhodně užijete.

Druhou památkou, kterou určitě nezapomeňte navštívit, je most, z něhož v je pohádce do řeky sypána sůl. Ten je oficiálně značen jako chráněná technická památka u Staré Hlíny na Třeboňsku.

Historky z natáčení

Pohádka Byl jednou jeden král je legendární nejen díky svému příběhu a také krásným místům v České republice, na kterých se natáčela. Během jejího vzniku došlo k celé řadě historek, na které herci vzpomínali ještě dlouhé roky.

Film samozřejmě není dokonalý a jsou v něm i nějaké ty chyby. Na tehdejší dobu ale odvedli filmaři skvělou práci a to, že je pohádka i po letech oblíbená, to dokazuje.

Až budete s rodinou sedět na některém místě z natáčení, zavzpomínejte si na to, proč vás vlastně příběh zaujal a čím je tak zvláštní, že se k němu s radostí vrací i dnešní mladá generace.

Zdroj: Kinobox, Kinotip2, Kafe

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články