Ukážeme vám nejčastější eko vychytávky. Papírové, kovové či skleněné lahve i brčka

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
brcka
brcka

Ekologické myšlení již není jen pouhým rozmarem. Znečištění plasty a dalšími odpadky je světovým problémem, který se snaží státy intenzivně řešit. Obchodní domy postupně přestávají prodávat jednorázové plastové nádoby a spíše podporují koupi ekologičtějších variant. Představíme vám ty nejznámější vychytávky, kterými můžete pomoci sobě, ale i přírodě.


Mějte vodu vždy po ruce s ekologickou lahví

Časté kupování PET lahví a jejich následné vyhazování je skutečným plýtváním. Ekologické varianty lahví sice tento problém řeší, ale jelikož jsou vyrobeny ze skla, nebo v případě termosky z kovu, bývají těžké a špatně skladné.

Velmi nás zaujala chytrá lahev zvaná Nepetka. Vyrobena je z lehkého silikonového materiálu a pojme až půl litru vody.

Zvyknou si na ni i náročnější, jelikož po vypití je možné ji jedním pohybem složit do miniaturní podoby. Třešničkou na dortu už je jen karabina, která vám nedovolí lahev ztratit, a estetické provedení lahve. Součástí každé lahve je totiž přívěsek z pravých kamenů, které lahvičku nejen nádherně zdobí, ale mám energický vliv na vodu i člověka.

Nový materiál pro brčka

Také plastovým brčkům už odzvonilo. Lidé se mnohem častěji spoléhají na papírové, kovové, ale dokonce i skleněné varianty. Jejich výhodou je velmi vysoká odolnost.

Zdroj: 123RF.COM

Můžete je nechat umýt i v myčce, díky pevnému materiálu se nepoškodí. Brčka jsou sama o sobě velmi dobře skladná, takže je vždy můžete mít po ruce ve své tašce.

Pytlíky na ovoce

Ačkoli obchodní domy stále nabízejí igelitové pytlíky, mnoho lidí si na ovoce a zeleninu nosí vlastní textilní sáčky. Můžete si je vyrobit doma ze staršího oblečení nebo si zakoupit stylovou variantu s potiskem.

Výhodou těchto pytlíků je prodyšnost. Ovoce a zelenina se v nich nezapaří a uchovají si svou čerstvost. Na cibuli, česnek, houby a obdobné potraviny je můžete použít i doma ke skladování.

Celá sada nádobí

Talíře v domácnosti většinou jsou v ekologické variantě. Myslete na přírodu také ve chvíli, kdy venku grilujete nebo stanujete.

Do svého batohu zabalte ekologické nádobí, Nepetku, brčko z odolného materiálu a jste připraveni na pobyt v přírodě. Pro další ekologické vychytávky, ale i jak žít ekologicky se dozvíte na webu ecoblog.cz.

Autor: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články