Trpíte silnými menstruačními bolestmi? Vyhněte se během cyklu červenému masu a dalším nevhodným potravinám

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
menstruacni bolest
Zdroj: Shutterstock

Některé ženy během menstruace prožívají krušnější chvíle, jiné trpí bolestí méně. Každá si ale někdy projde situací, při které v křečích leží s teplým obkladem na břiše a přemýšlí, jak si od bolesti ulevit. Jednou z možných prevencí takových problémů je vynechávání některých pokrmů.

Mnoho žen při menstruaci na svém stravování nic nemění. To je ale chyba. Některá jídla totiž mohou způsobovat nejen silnější menstruační bolesti, ale i další zdravotní problémy. Dámy, víte, čemu byste se během svého cyklu měly vyhnout?

Alkohol

Že je na prvním místě právě alkohol, možná mnoho z vás nepřekvapí. Málokterá žena si ale nejspíš uvědomí důvod, proč by si dvojku bílého měla večer odpustit, pokud právě menstruuje.

Při ztrátě krve se snižuje váš krevní tlak, proto jste mnohem náchylnější k negativním účinkům alkoholu. Ten navíc může krvácení ještě zesilovat, uvádí portál Flo health.

Alkohol navíc podporuje také únavu, která bývá během menstruace už sama o sobě zvýšená.

Ostré pokrmy a sůl

Podle serveru Be body wise mívají ženy během menstruace často větší chuť na kořeněná a ostrá jídla. Ačkoli si je ale tělo na jednu stranu žádá, je třeba se jim naopak vyhnout. Ostrá jídla mohou způsobit bolesti žaludku a průjmy.

Nadměrné solení pak může vést k zadržování vody v těle, což následně způsobuje plynatost.

Ta je nepříjemná sama o sobě, během menstruačního cyklu je to ale opravdu něco, co nikdo zažít nechce. Pokud vám tak někdo při obědě nabídne možnost dosolit si pokrm, raději odmítněte.

Červené maso

Hovězí, vepřové a skopové maso by si ženy měly dopřávat především mimo svou periodu. Během menstruace doporučuje server Healthline ve svém článku ověřeném gynekoložkou Carolyn Clay především kuřecí nebo ryby.

Červené maso je pak ideální úplně vynechávat. Obsahuje totiž prostaglandiny, které jsou jedním z hlavních důvodů menstruačních křečí a bolestí.

Káva

Ačkoli mnoho žen to neuslyší rádo, během menstruace byste se měly vyhnout také pití kávy. Vysoký obsah kofeinu ve vašem těle totiž může zvyšovat menstruační bolesti.

Možná vás tak ráno váš oblíbený nápoj nakopne, po pár hodinách vás ale může taky hezky skolit.

Navíc podobně jako sůl vede kofein k zadržování vody v těle, což, jak už víte, vede k nadýmání.

Až si tak příště budete během svého cyklu rozmýšlet, zda si dáte ranní šálek kávy, možná si vzpomenete, že lepší by byl zelený čaj s medem. Ten naopak od bolesti může ulevit, radí Healthshots.

Zdroj: Be body wise, Flo health, Medical News Today, Healthline, Healthshots

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články