Tohohle se nikdy nezbavíte. Věci, které musíte zkousnout, když budete randit se ženatým mužem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
laska
Zdroj: Shutterstock

Je perfektní. Má vás rád. Udělal by pro vás všechno, co vám na očích vidí. Miluje vás, ale… To velké ALE je to, že je ženatý a vypadá to, že svou manželku opustit nehodlá. Vy jste pro něj jen krásná milenka, která mu nebude říkat, že musí děti odvést do školy. S čím počítat, když jdete do vztahu se ženatým mužem?

Od začátku jen problémy

Nesmíte si nic nalhávat. Váš vztah začal na bázi podvodu a nepoctivosti, což není úplně ideální start. Nebo vy si to myslíte? Jen málokterá žena totiž řekne: „Chci být s nepoctivým mužem.“ Nechtěla byste to ani vy a nepřejete to ani jiné ženě.

Jaký je v každodenním životě?

Na tuhle otázku nikdy nebudete znát odpověď. Nevíte, jestli pomáhá doma, jak se chová, když děti neudělají úkoly, nebo jestli umí ocenit, že jste uvařila skvělé jídlo. Kdyby se nevěra náhodou provalila a on si třeba vybral vás, poznáte, jaké jsou jeho nálady, zvyky či všechny povahové vlastnosti. A najednou můžete zjistit, že to není tak idylické, jak se zdálo na začátku.

Ostatní vás nemusí přijmout

Ta, která odvedla muže od rodiny. Tak už vždycky budete vypadat v očích jeho rodiny, kamarádů či dětí, kdyby se váš vztah stal veřejným a on byl nakonec s vámi. Můžete být považována za někoho, kdo rozvrací manželství a bere dětem tátu. A na takové ženy se nikdy nedívá dobře. Co když vás jeho děti budou nenávidět a budou nenávidět i jeho? A co když vám to on bude vyčítat? Mít nemanželské děti může být problém i pro ten nejzamilovanější pár na světě.

Bývalky se nezbavíte

Pokud nakonec vaše mimomanželská aférka vyjde na povrch a on se rozvede, může to být pro manželku vašeho milence šok a oba dva se můžete stát terčem jejího hněvu. A to zvláště v případě, že je zoufalá. Vše může vyvrcholit i tehdy, pokud mají společné děti. Bývalá manželka je totiž proti vám může poštvat a na vás i vašeho partnera to může mít velmi negativní dopad. Jste na tyhle strasti připravená?

Dobrý manžel nepodvádí svou ženu

Nikdo není dokonalý, všude jsou problémy a dobrý chlap by se je měl snažit vyřešit, ne před nimi utíkat do náruče milenky. Nemyslete si, že právě vy, jeho milenka, ho změníte k lepšímu. Jakmile začne jednou podvádět, jen tak s tím nepřestane. Jeho chování se dá nazývat nemorálním a egoistickým a je jeho vizitkou. Protože dobrý manžel nikdy nepodvádí svou manželku. A vy se jednou můžete ocitnout na místě právě té podváděné ženy.

Nikdy mu nebudete moci věřit

Pokud tohoto muže nakonec dostanete, dost hrozí, že mu nikdy nebudete moci důvěřovat. Co když vám udělá totéž, co své bývalé ženě? Kde je jistota? Je možné, že ve vztahu s ním se nikdy úplně neuvolníte, protože vám v hloubi mysli stále bude hlodat myšlenka, že když opustil jednu ženu, klidně opustí i tu další.

Budete se cítit vinna

Pokud se váš ženatý milenec stal vyvržencem pro svou rodinu a některé přátele, můžete cítit vinu. Taková vina může být i zdravá, protože si uvědomujete, že za to částečně můžete vy, ale také může narušit váš vztah a přivolat nad něj temné mraky, které se už nikdy nemusejí rozehnat. Jistě, existují výjimky, ale určitě byste se nad tím měla zamyslet. Přece chcete mít hodného a zodpovědného partnera, na kterého se můžete spolehnout. Nebo ne?

Autor: Barbora Turková


Související články