Toaletní papír vybírejte podle počtu vrstev, ale také jemnosti a měkkosti

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Toaletni papir
Zdroj: Pixabay

Toaletní papír je něco, co nakupujeme všichni. Sice se o tom příliš nemluví, každý z nás ho ale potřebuje a každý z nás ho někdy pokládá na pokladní pás. Jak ale poznáte kvalitní toaletní papír a podle čeho byste si tento produkt měli v obchodech vybírat?

V každém obchodě se dá koupit celá řada toaletních papírů. Jen málokdo pravděpodobně sáhne po těch úplně nejlevnějších. Ty totiž stojí málo z určitého důvodu, a pokud máte své pozadí alespoň trochu rádi, takzvaným „šmirgl papírům“ se vyhněte.

Počet vrstev a vůně papíru

Toaletní papíry můžete koupit jednovrstvé, dvouvrstvé či třívrstvé. Obvykle samozřejmě odpovídá počtu vrstev i cena, je na vás, zda si připlatíte za luxusnější verzi. Kromě toho jsou také papíry různě barevné, což až takovou roli nehraje, co ale mnoho lidí řeší, je jejich vůně.

Při kupování parfemovaných toaletních papírů si dejte pozor na to, aby se jednalo o známé a ověřené značky. V opačném případě totiž mohou tyto produkty způsobovat i alergické reakce, varuje Náš Dům.

Kvalitní toaletní papír by měl být podle webu iDNES především pevný, aby se netrhal a nerozpadal v ruce, zároveň by ale měl jít dobře utrhnout po jednotlivých kouscích a nemělo by se vám stávat, že se roztrhne v polovině jednotlivých dílků.

Měkkost a jemnost

Při výběru toaletního papíru je důležité myslet na to, že by měl být měkký a jemný. Tím pádem nepodráždí vaši kůži, která je v oblastech, kde se produkt používá, velmi jemná a citlivá.

Obvykle se i kvalitní toaletní papíry dají sehnat za dobré ceny. Je vhodné mít minimálně dvě oblíbené značky, protože slevy na těchto produktech se hodně střídají, a vy si tak vždy můžete vybrat ten, který je momentálně cenově nejvýhodnější.

Zdroj: Choice, Good Housekeeping, Papertr, New York Times, Náš Dům, iDNES

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články