Tipy pro cestování letadlem: Zabavte sebe i své děti a dodržujte bezpečnostní pravidla

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
LETADLO
Zdroj: Shutterstock

Cestování letadlem je pohodlné a rychlé. Mnoho lidí s ním sice má zkušenosti, pokud se ale chystáte cestovat poprvé, nebo třeba po delší době, je určitě dobré připomenout si nějaká základní pravidla. Máme pro vás hned několik tipů, které vám cestování usnadní.

Někteří lidé upřednostňují cestování autem, protože pro ně jde o dobrodružství, které si mohou užít po svém. Do některých zemí se ale dostanete jedině letadlem, nehledě na to, že je to velmi rychlé. Pokud tak letíte na dovolenou a nechcete strávit na cestách déle než je nutné, letadlo je jasná volba.

Tipy pro cestování letadlem

Při cestování letadlem platí pravidlo, že čím menší a lehčí máte kufr, tím je to samozřejmě jednodušší. Někdy letíte na dovolenou na delší dobu a nemůžete si sbalit jen malý batůžek. Vždy ale myslete na to, že za větší zavazadla budete také více platit.

Větší kufry skončí v zavazadlovém prostoru. Důležité potom je rozmyslet si, co přesně si vezmete do příručního zavazadla přímo do letadla. Rozhodně je dobré mít s sebou něco na zábavu, ať už jde o knihu, či sluchátka.

I pro případ, že by se vám v letadle udělalo špatně, rozptýlení může pomoci, píše Pro ženy. Nikdy také nezapomeňte na kapesníky či vlhčené ubrousky a samozřejmě přímo u sebe mějte také doklady, doplňuje iRozhlas.

Jak se obléknout?

Jdete sice mezi lidi, takže na sobě nechcete mít právě tepláky, zároveň ale myslete na to, že budete několik hodin sedět a budete se chtít cítit pohodlně. Ideální jsou tak volnější kalhoty a tričko, ve kterém se cítíte dobře.

„Do letadla teď všichni nosí legíny jako na jógu. Já se ale vyhýbám všem umělým vláknům, protože je pravděpodobné, že v případě požáru na palubě se hned spálí a přilepí se na vás,“ uvedla pro Daily Mail novinářka Christine Negroni.

Bezpečnost a ohleduplné chování

K pravidlům pohodlného cestování nepatří pouze to, že se budete cítit pohodlně vy sami, ale také to, že zajistíte klid a příjemný let ostatním pasažérům. Myslete na to, že je třeba zabavit děti, které cestují s vámi, aby netropily zbytečně v letadle rozruch a nerušily ostatní.

Stejně tak se vyhněte konzumaci alkoholu. Podle serveru Novinky jsou opilí cestující často problémem a diskutuje se tak o tom, zda by se měly nadále v letadlech a v prostorách letišť vůbec alkoholické nápoje prodávat.

Dalším nešvarem, kterému se vyhněte, je zouvání bot. Možná se tomu smějete, mnoho cestujících to ale dělá a ostatním tím rozhodně cestu nezpříjemňují.

Při cestování letadlem pak v neposlední řadě myslete také na bezpečnost. Pokud se vám dělá při turbulencích špatně, snažte se sedat si na přední místa v letadle. A nikdy nepodceňujte bezpečností pásy. Vždy také dodržujte to, o co vás požádá palubní personál.

Zdroj: Modrý koník, iRozhlas, Novinky, Pro ženy, Daily Mail

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články