Sofie (38): Dlouho se mi nedařilo zhubnout, pak jsem našla východisko. Naučilo mě to lásce k mému tělu i přírodě

od Nikola Jaroschová
Zdroj: 123RF.COM

Sofie patří mezi ženy, jež trápí kila navíc. Ačkoliv vyzkoušela už snad všechno, nikdy nebyla spokojená. Až před pár měsíci našla východisko ze své zapeklité situace a konečně se cítí ve svém těle dobře. Stačilo jen najít tu správnou aktivitu a otevřít se více přírodě.

„Vždycky jsem byla plnějších tvarů. Nebyla jsem zrovna hubené dítě, občas zazněla nějaká ta poznámka na mou postavu z řad spolužáků i rodiny,“ vypráví Sofie.

„Hlavně babička mi s oblibou říkala, že jsem pěkná. Nemyslela to ale zrovna tak, že bych se měla hlásit do soutěže krásy. Také to ale určitě nemyslela zle, vždycky chtěla, abychom se měli všichni dobře. Vyvářela a pekla nám samé dobroty,“ vzpomíná.

Po porodu přibrala. Zkoušela snad všechno, ale nefungovalo to

„Po porodu jsem ale nabrala opravdu dost kilogramů, které se mi dlouho nedařilo shodit. Zkoušela jsem snad všechno,“ říká.

Sofie totiž chodila na zumbu, aerobik, pilates nebo vacushape. Prošla si několika dietami, počítala kalorie a dělala si krabičky. Něco málo zhubla, ale sotva si toho všimla ona, natož ostatní.

„Nic z toho mě ale pořádně nebavilo, tak možná i proto to moc nefungovalo. V jeden čas jsem byla hodně zoufalá. Nevešla jsem se do oblíbených kalhot a před zrcadlem jsem se rozbrečela. Řekla jsem si, že dám hubnutí ještě jednu šanci a zkusím něco nového.“

K té pravé aktivitě ji ponoukl kolega. Chyběla jí ale pořádná lahev na vodu

„Ráno jsem si v práci postavila vodu na čaj a zadívala se z okna. Všiml si mě kolega, co zrovna slezl z kola a zamával mi. V tu chvíli mi to došlo. Budu jezdit taky do práce na kole!“ líčí Sofie.

Proto ještě ten den vyndala kolo ze sklepa a pořídila si helmu. Chtěla ještě nějakou pěknou lahev, ale to, co nabízeli v prodejně se sportovními potřebami, ji dvakrát neuchvátilo.

„Najít hezkou lahev na kolo, která by mi zpříjemnila jízdu a mohla bych ji jednoduše přendat z držáku na pracovní stůl, byl opravdu oříšek,“ říká.

„Mohla jsem si koupit nějaké pití v plastové lahvi, ale to se mi také příčilo. Nesnáším zbytečné plasty,“ dodává.

Nepetku připne na kolo a může vyrazit

Když na internetu narazila na originální lahev Nepetku, srdce jí zaplesalo. „Nepetka byla přesně to, co jsem potřebovala. Praktická designovka, která se dá dokonce i složit, až vodu vypijete. Je z potravinářského silikonu a zdobí ji přívěsek z pravých kamenů, jež se vyrábí na Bali a má dobíjet svého majitele energií. To mi přišlo obzvlášť vhod,“ tvrdí.

A tak si Sofie vybrala vlastní kombinaci barvy lahvičky a přívěsku a těšila se, až Nepetka dorazí.

„Nepetka je opravdu vychytaná, má totiž kromě přívěsku i druhou karabinku, takže si ji jednoduše zavěsím na kolo a nemusím se bát, že mi vypadne z držáku, jak to jiné lahve rády dělají,“ neskrývá své nadšení Sofie.

Kila šla dolů sama. Sofie se nikdy necítila lépe

„Od té doby, co mám Nepetku, jezdím do práce i z práce na kole. Trvá mi to něco málo přes hodinu. Krásně se u toho vyvětrám, utřídím myšlenky a kila jdou dolů sama. V životě jsem se necítila lépe,“ libuje si.

Sofie ale spojila příjemné s užitečným a občas zastaví, aby odklidila v přírodě pohozený odpad.

„Projíždím lesem i kolem silnice a občas se nedokážu divit tomu, kolik plastových sáčků a jiného odpadu se tam povaluje. Proto se neváhám po cestě zastavit a sesbírat to. Jízda na kole mě naučila milovat mé tělo i přírodu, kterou jsem i díky Nepetce ušetřila,“ těší Sofii.

Autor: Alice Konopásková

Související články