Komerční sděleníŽivotní styl

Regresní terapie vám pomůže se stresem a pocitem bezmoci. Můžete ji navíc vyzkoušet z pohodlí domova

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
regresivni terapie
Zdroj: Shutterstock

Psychické problémy obvykle pocházejé z našeho nitra. Pokud se necítíme v duševním klidu, je velmi pravděpodobné, že na tom mají svůj podíl věci z minulosti, které máme zakořeněné hluboko v sobě. Nemusíme si to ani přiznat, nicméně v nás vyvolávají komplikace, kterých je složité se zbavit. Proto je tu metoda zvaná regresní terapie.

Hlubinná regresní terapie je proces, který pracuje s podvědomím člověka, snaží se dostat k počátkům všech problémů – najít v mysli osoby to, co může vést k jejímu psychickému nepohodlí. Jedná se o velmi účinnou metodu vyvinutou inženýrem Andrejem Dragomireckým.

Tento osmaosmdesátiletý autor knih a člen Mezinárodní akademie psychologických věd pracoval na vytvoření metody přes 30 let, než ji dovedl k dokonalosti. Dnes se jedná o hojně využívaný proces, pomocí kterého má terapeut klienta dovést v myšlenkách do vzdálené starší doby a v ní hledat příčiny jeho problémů.

Vše v plném vědomí

Ačkoli si to nemusíme uvědomovat, naše výbuchy vzteku, smutky a nepředvídatelná jednání mohou být následkem nevyřešené věci z minulosti.

Regresní terapie pomáhá lidem najít v minulosti to, s čím je třeba se vyrovnat. Vše přitom probíhá při plném vědomí.

Terapeut s klientem hovoří o jeho životě a pomocí hloubkových otázek se snaží plně otevřít jeho mysl. Vrací se s ním do minulosti vzdálené několik měsíců, někdy ale i desítky let. A i malinká událost, která v jeho paměti už dávno vymizela, se může najednou objevit a objasnit jeho problém.

Následně je pak třeba s celou věcí pracovat, problém se neodstraní sám a jeho „diagnostika“ je pouze začátek. Po regresní terapii dojde ke zneutralizování komplikované vzpomínky v životě člověka a jeho psychická pohoda se začne pomalu navracet.

Nejen v ordinaci

Regresní terapie se dnes v České republice provádí poměrně běžně a je u klientů velmi žádaná. Ne vždy je navíc nutné se sejít s terapeutem osobně. Ačkoli existují lidé, kteří si rádi povídají přímo u terapeuta v ordinaci, mnozí se více uvolní v prostředí, které znají.

Regresní terapie se tak dá provádět i online, například pomocí aplikací, jako jsou Skype, WhatsApp nebo Messenger, nebo také po telefonu. Takové služby poskytuje například i Procházka životem, kde vám zkušení terapeutové Tomáš Procházka a Jarka Čížková pomohou, aniž byste opustili pohodlí svého domova. Poskytují také vztahové poradenství.

Logo

Zdroj: Prochazkazivotem.cz

Regresní terapie už dlouhodobě velmi účinně pomáhá zmírnit stres, pocit nejistoty, eliminovat problémy se spánkem či zbavit se některých zlozvyků. Také pomůže v boji s nadváhou nebo při problémech s otěhotněním. Její online verze je stejně účinná, jako ta osobní, každý se pouze cítí jinak za dané situace.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články