Komerční sděleníŽivotní styl

Proč a jak doplnit vitamín D? Zkuste kvalitní přípravek v kapkách

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
vitaminy
Zdroj: Shutterstock

Především během zimních měsíců je doplňování vitamínu D velmi žádoucí. Běžně si ho totiž organismus vytváří v pokožce při kontaktu se slunečními paprsky. Dalším zdrojem jsou potraviny hlavně v podobě mořských tučných ryb. Běžný člověk jich ale v jídelníčku nemá dostatečné množství pro optimální pokrytí doporučeného množství vitamínu D. Z toho důvodu je dobré zvolit kvalitní doplněk stravy. Jaký si vybrat a proč je výhodná kombinace s vitamínem K2?

Proč je vitamín D3 pro lidské tělo důležitý?

Vitamín D má v lidském těle mnoho důležitých účinků. Pomáhá například udržovat zdravé zuby a optimální funkci svalů. Výrazně se podílí na metabolismu vápníku a fosforu, což je důležité pro pevné a zdravé kosti, ale i správně fungující a výkonný imunitní systém. Při optimálním doplnění vitamínu D3 je možné pozorovat i lepší psychickou pohodu v porovnání se zimním obdobím, kdy tento vitamín není nijak doplňován.

Kvalitní doplněk stravy

Aby bylo možné doplnit tuto látku do organismu, je nesmírně důležité vybrat kvalitní doplněk stravy. Dobrým příkladem jsou například vitamín D3 K2 kapky, s jejichž pomocí do těla dostanete optimální množství těchto dvou vitamínů. A protože jde o vitamíny rozpustné v tucích, což znamená, že je zde i riziko předávkování, je nutné dodržovat pokyny pro užívání od výrobce.

Kombinaci s vitamínem K2

Vitamín D3 K2 kombinuje tyto dvě látky, jejichž působení se do jisté míry značně doplňuje. Vitamín K2 podporuje správnou srážlivost krve a udržuje normální stav kostí. Vitamín D3 K2 MK7 kapky jsou navíc připraveny tak, aby zde byly oba vitamíny v nejlépe vstřebatelné a využitelné podobě. Právě takový doplněk stravy je skutečně efektivní a může přinést požadované výsledky při pravidelném užívání. Navíc ve složení nenajdete žádná zbytečná aditiva.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články