Pro Kateřinu Cajthamlovou byl pořad Jste to, co jíte traumatizující. Jako problém českých lednic vidí postsocialistický syndrom

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Katerina Cajthamlova
Zdroj: Martin Hykl / CNC / Profimedia

Byla postrachem obézních lidí a v každém dílu udělala vítr v jejich ledničce. Jak na léta stravená natáčením pořadu Jste to, co jíte MUDr. Kateřina Cajthamlová vzpomíná? A co dělá tato obávaná lékařka nyní?

Je lékařka, internistka a psychoterapeutka. Pro mnohé však Kateřina Cajthamlová navždy zůstane hlavní postavou zmíněného pořadu.

Ne účastníci, ale tlouštíci

Celých sedm let mohli diváci sledovat legendární pořad Jste to, co jíte. Vedla jej neúprosná doktorka Kateřina Cajthamlová.

Jak však ona sama po letech vzpomíná na natáčení tohoto pořadu?

„Tak já bych to nazvala traumatizující. Traumatizující pro mě, a to zejména proto, že já tam šla jako naivní Karkulka, která se domnívala, že bez ohledu na příšerně nesmyslný formát, v němž dominovala lednice, pomáhá,“ popsala své vzpomínky v rozhovoru pro magazín Blesk pro ženy.

Doktorka zároveň přiznala, že měli manuál, dle kterého se musel celý štáb řídit a který jim určoval co a proč z lednice vyhazovat.

A v tom manuálu také účastníci této show nebyli nazýváni účastníky, ale tlouštíky.

Postsocialistický syndrom jako problém českých lednic

K lednici se vrátila i novinářka Blesku pro ženy a zeptala se, co je největším problémem českých lednic.

Ten vysvětluje tak, že lidem je jedno, jak kvalitní jídlo doma mají, ale hlavně, že ho mají hodně. Doktorka na to má dokonce termín „postsocialistický syndrom“.

Nejhorším nešvarem českých lednic jsou dle doktorky například jogurty s ovocem, ve kterých ale žádné ovoce není.

Od natáčení pořadu se prý kvalita některých potravin ještě zhoršila. Dle Cajthamlové se jedná zejména o uzeniny a výrobky pro děti. Ty jsou dle ní doslova příšerné. K

valita koření také velmi klesla, a to zejména s ohledem na množství soli.

Vede svou praxi

A co vlastně slavná lékařka aktuálně dělá? Vede svou vlastní praxi a zůstala věrná i tématu hubnutí.

„Cítíte, že Vás Váš životní styl zahání do rohu a nevíte kudy z toho? Nebo máte za sebou nepříjemnou zkušenost, která Vás pronásleduje? Snažíte se opakovaně zhubnout a nedaří se?“ hlásají její webové stránky.

Doktorka nabízí služby v oblasti psychoterapie, výživového poradenství a fyzioterapie.

Občas se také ukáže na veřejnosti. Naposledy to bylo například na křtu knihy Josefa Dvořáka. Zde překvapila novým vzhledem a účesem ve stylu mikáda.

Zdroje: Blesk pro ženy, oficiální stránky Kateřiny Cajthamlové

autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články