Popcorn je ze své podstaty skvělý při hubnutí i pro zdraví. Jen ho nesmíte zkazit

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Popcorn
Zdroj: Shutterstock

Popcorn je oblíbená pochutina, kterou si velká část z vás jistě neodpustí, když jde do kina na film. Mnoho lidí si ho také připravuje doma a nedovede si bez něj představit večer u televize. Někdo tvrdí, že je zdravý, někdo říká opak. Jaká je pravda?

Popcorn je vlastně jenom zahřátá kukuřice. Mnoho lidí si tak myslí, že na něm nemůže být nic nezdravého. Jde o zrna, která se nafouknou, prasknou a vytvoří tak námi oblíbenou pochutinu.

Pokrm s vysokým obsahem vlákniny

Kukuřice sama o sobě obsahuje velké množství vlákniny a vitamínu B, který je důležitý například pro správnou funkci nervového systému. Tyto skutečnosti se nemění ani po zpracování zeleniny do popcornu, uvádí Healthline.

Kukuřice je také výborný antioxidant, navíc má v sobě i minerální látky jako fosfor, hořčík a draslík. Z toho vychází, že pokud si uděláte popcorn z pytlíku například v mikrovlnce, není na něm nic nezdravého.

Pokrm je tak podle webu Delish považován za zdravou svačinku pro ty, kdo chtějí zhubnout. Neobsahuje totiž žádné tuky a můžete ho sníst i větší množství, aniž by vám naskakovaly kalorie.

Je zdravý, ale…

Pokud si chcete doma udělat zdravý popcorn, musíte si koupit v obchodě takový, který je nesolený a také je bez másla. V opačném případě už bude jeho přínos pro lidské tělo zpochybnitelný.

Když děláte popcorn na másle, nebo ho dokonce potom horkým máslem přelíváte, přidáváte pokrmu tuk, který už samozřejmě zdravý není. A ani hubnutí nepomáhá.

To samé platí v případě, že máte chuť na popcorn sladký a přidáte k němu cukr nebo třeba karamel.

Solený popcorn také není příliš zdravý. Sůl negativně ovlivňuje střevní mikroflóru, a tedy i imunitní systém. Vysoký příjem soli kromě toho zvyšuje množství vápníku odváděného z těla, píše Very Well Health.

Shrnutí tak zní: popcorn je prakticky velmi zdravá svačinka, která může pomoci člověku i zhubnout. Můžete sníst velkou mísu o málo kaloriích. To však pouze do chvíle, že popcorn nedoplníte o máslo, sůl či další nezdravé ingredience.

Zdroj: Delish, Very Well Health, Healthline, Heart

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články