Pětiletý chlapec překvapil 17 milionů lidí svým jednoduchým trikem na vázání tkaniček

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
chlapec tkanicky
chlapec tkanicky

Vázání tkaniček od bot rozhodně není součástí lidské přirozenosti. Je to věc, kterou jsme se museli naučit už jako malé děti. Tedy v době, kdy jsme nebyli zrovna nejzručnější. Jeden chlapec však přišel s jednoduchým trikem, jak tyto tahanice obejít. Zkrátka si vymyslel styl, jakým se mu tkaničky vážou nejlépe. A vyrazil tím dech více než 17 milionům lidí.

Nejspíš i vy jste se učili vázat tkaničky v raném věku. Pokud s vámi neměli trpělivost rodiče, jistě ji měli ve školce, nebo jste si na to zkrátka přišli sami.

Nepamatujete-li si to, nejspíš jste byli mistry už v tom nejútlejším věku, nebo to vaši rodiče obešli botami na suchý zip. Jenže ten se časem ošoupe a můžete se učit nanovo.

Maminka natočila krátké video, které se stalo hitem internetu

Ne všichni ale patří mezi ty šťastlivce, kterým šlo vázání tkaniček od ruky. A proto se maminka malého Coltona Ashley Lillard rozhodla podělit se světem o synovu vychytávku.

Natočila krátký návod přímo s Coltonem a pověsila jej na internet. Rázem se z toho stal virální hit. V roce, v němž ho zveřejnila, vidělo tento postup neuvěřitelných 17 milionů lidí. Tolik jedinců překvapila jednoduchost Coltonova triku.

Tutoriál začali nadšení lidé okamžitě chválit a video se šířilo internetovými vodami jako lavina.

Vizuál zachycuje Coltona, jak sedí na zemi a nazouvá si své červené tenisky. Maminka jej natáčí a ptá se ho, jak se jmenuje a kolik mu je let.

„Jsem Colton a ukážu vám nový způsob, jak si vázat tkaničky. Je mi pět,“ odvětil a dal se do práce.

Na videu jde vidět, jak trochu s nazouváním zápasí a jak se do záběru přihrne i rodinný čtyřnohý přítel. Pak ale přijde ta pravá podívaná.

Na záběru představuje geniální vázání tkaniček

Maminka se přiblíží a Colton ukazuje na nejhornější dírku, z níž visí tkanička. Vezme druhý konec tkaničky a zasune jej právě do ní. Díky tvrdšímu konci tkaničky se v ní zasekne, čímž se vytvoří smyčka.

Stejný krok pak opakuje na druhé straně, takže mu visí dvě smyčky, respektive ouška na každé straně.

Očka pak jen dá přes sebe a jedno provlékne pod druhým. Pro jistotu to udělá dvakrát a rázem má dvojitě zavázané, pořádně utažené tkaničky bez špetky námahy.

Nemusí se bát, že mu konce tkaniček, z nichž dělá ouška, vypadnou z malých prstíků, takže úspěch je vždy zaručen. Geniální nápad.

Trik odkoukal od svého kamaráda

Jak ale chlapec přiznává na konci videa, s tímto originálním nápadem nepřišel on sám, nýbrž mu jej poradil kamarád River, za nějž mu vděčí.

S nápadem jej natočit na video pak přišla jeho maminka Ashley. Usnadnila tak práci a vztekání rodičům i samotným dětem.

Autor: Alice Konopásková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články