Okurkové sushi: Lehká a rychlá pochoutka, která hraje všemi barvami

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
okurkove sushi
Zdroj: Shutterstock

Sushi je i v České republice stále oblíbenějším jídlem. Rýžový závitek se syrovou rybou a zeleninou obalený v mořské řase si můžete vychutnat v mnoha restauracích. Už jste ale slyšeli o sushi bez rýže? Udělejte si ho snadno a rychle ve své vlastní kuchyni.


Když před vás v restauraci přinesou šest kousků sushi, na první pohled se to může zdát jako malá porce. Ve skutečnosti se ale přejíte. Speciální sushi rýže je poměrně sytá, takže i to, co vypadá jako takový předkrm, zaplní žaludek i dospělého chlapa.

Pokud si chcete vychutnat své oblíbené jídlo trochu jinak, máme pro vás tip na sushi, ve kterém se rýže nepoužívá vůbec. Jde tak opravdu o něco, co připravíte pro přátele na stůl jenom tak na chuť třeba na nějakou párty. Hlavní roli v tomto pokrmu místo rýže hraje překvapivě okurka.

Hit sociálních sítí

Okurkové sushi je pokrm, který se čím dál častěji objevuje na sociálních sítích. Existuje tak řada verzí a vy si můžete jídlo upravit samozřejmě podle svého. Základ je ale vždy stejný. Potřebovat budete salátovou okurku, ze které nejprve odkrojíte špičky.

Ty mohou být nahořklé, a ve vašem sushi by tak nechutnaly dobře. Jakmile se jich zbavíte, podélně si okurku naplátkujte pomocí škrabky na tenké kousky. Ty potom naskládejte přes sebe tak, aby vytvořily jakousi placku. Ta bude základem vašeho sushi, popisuje video na TikToku.

Okurku pak potřete buď bílým jogurtem, který dochutíte například česnekem, bylinkami nebo nějakým pomazánkovým máslem či lučinou – zkrátka tím, co máte rádi. Na okurku pak naskládejte zauzeného lososa nebo tuňáka a avokádo a celé to zakápněte sójovou omáčkou.

@bayashi.tiktok #tiktokfood ♬ original sound – shayne 💫

Takto vzniklý výtvor zabalte pomocí bambusové podložky podobně, jako kdybyste balili sushi. Pokud máte rádi mořskou řasu, můžete okurku zabalit do ní, radí server Plant you. Následně vám vznikne malá roláda, která po nakrájení vytvoří krásné kousky s barevnou mozaikou uvnitř.

Chutné, zdravé, reprezentativní

Pokud se chcete blýsknout před svými přáteli, okurkové sushi je ideálním jídlem, kterým zaperlíte na jakékoli párty. Vypadá dobře, hraje všemi barvami a na první pohled na něj tak každý dostane chuť.

Kombinace okurky, rybího masa a avokáda je překvapivě vynikající a vy i vaši přátelé si ji zamilujete. Navíc jde o lehkou pochoutku, po které rozhodně nepřiberete. Dopřávat si ji tak můžete klidně i pravidelně. Příprava jídla navíc nezabere déle než pár minut.

Zdroj: TikTok, Feel good foodie, Plant you

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články