Nejotravnější vánoční písničky všech dob: Mnoho lidí je nesnáší, i tak se ale stále hrají

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Zena poslech vanocni hudby
Zdroj: Shutterstock

Už teď v rádiu poměrně často vyhrávají vánoční písničky. Většinu z nich známe nazpaměť. Některé si zanotujeme i přesto, že je vlastně považujeme za velmi otravné. Které jsou ty nejvíce nenáviděné české i světové vánoční hity?

Vánoční písničky jsou chytlavé a jejich interpreti nejspíš musejí počítat s tím, že se po čase lidem omrzí. Třeba takový Xindl X svou písničku Štědrý večer nastal skládal s tím, že bude nejotravnější ze všech. V anketě o nejhorší vánoční písničku se v roce 2012 umístil na třetím místě.

„Všiml jsem si, že moje písničky se hodně lidem líbí a stejně tak hodně lidí s*rou. A jsem za to rád. Rozhodně mi to přijde jako lepší varianta, než aby nechávaly lidi chladnými,“ řekl tehdy pro Lidovky. Berou to ale podobně i další umělci, jejichž písničky se oficiálně zapsaly do dějin jako otravné?

Všemi nenáviděná Mariah Carey

All I Want for Christmas Is You. Tuhle frázi slýcháme z rádia každé Vánoce nespočetněkrát. A potom nám zní v hlavě ještě dlouhé hodiny. I proto je tato písnička snad nejnenáviděnější ze všech.

Umístila se v žebříčku serveru Expres v roce 2016, o rok později ji mezi nejotravnější hity zařadil server G, v roce 2022 o ní článek na iDNES uvedl, že jde z pohledu posluchačů o nejhorší vánoční písničku všech dob.

Přesto je ale chytlavá, a to je podle všeho důležité. Bez téhle, i když otravné, melodie si mnoho lidí nedokáže Vánoce představit. A přitom jde podle serveru Super o song složený za 15 minut.

K dalším zahraničním písničkám, které patří podle žebříčků k těm nejotravnějším, se řadí například Last Christmas od skupiny Wham!, Jingle Bell Rock nebo Santa Claus Is Coming To Town.

Které české hity vás štvou?

Vánoční hit složilo nespočet umělců i u nás. A i české písničky mají své kritiky. Mezi ty nejhorší se v roce 2019 zapsaly Vánoce na míru od Ewy Farné, Santa Klaus od Janka Ledeckého nebo Večer velkých přání od Kateřiny Brožové, jak vyplývá z ankety na webu TV Nova.

Nepochodila ani skupina Mirai, o jejichž vánočním songu pro TV Nova v roce 2017 server G uvedl, že její poslech se doporučuje jen na vlastní nebezpečí. Opakovaně kritizovaná je dále také Ladovská zima od Jaromíra Nohavici.

Naopak k nejoblíbenějším českým vánočním písničkám podle ankety na Novinkách z roku 2019 patří skladba Jsou svátky od Karla Gotta nebo Půlnoční od Václava Neckáře.

Zdroj: TV Nova, Expres, iDNES, Lidovky, G, Super, Seznam Zprávy, Novinky

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články