Nedělní rutina: Díky těmto krokům bude váš nadcházející týden bez stresu. Vyzkoušejte je ještě dnes

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
uklid zena
Zdroj: Shutterstock

Sociální síť TikTok baví teenagery i dospělé, není ale pravda, že všechna videa zde slouží jen k tomu, aby se člověk odreagoval. Občas se na TikToku objeví i nějaký ten návod, který vám usnadní život.

A s takovým videem přišla nedávno třicetiletá Steph Pase, která se svými dvěma dcerkami žije v Sydney. Říkáte si, jak maminka dvou dětí zvládá mít ke všem starostem ještě denně aktivní účet na sociální síti?

Tajemství je v tom, jak si Steph dokázala svůj život zorganizovat. A právě s tím se podělila i se svými fanoušky, kteří jsou nadšení a libují si, že díky tomu ušetří spoustu času. Vyzkoušejte její nedělní rutinu také a ušetřete si stres z následujícího týdne.

Příprava koupelny

Možná to zní neuvěřitelně, ale pravda je, že pokud věnujete v neděli několik minut přípravě koupelny, v následujícím týdnu si ušetříte spoustu stresu. Steph se svěřila s tím, co všechno v neděli v koupelně dělá.

Kromě toho, že provede úklid, který jí trvá jen pár minut, jelikož ho dělá pravidelně každý týden, a není tak třeba žádné drhnutí zašlé špíny, doplní také toaletní papír a tekuté mýdlo, zkontroluje i zásobu sprchových gelů a šamponů.

Má vše už tak naučené, že přesně ví, kolik toaletního papíru a mýdla spotřebuje za týden. Proto nehrozí, že by se musela v polovině týdně zdržovat nějakým doplňováním nebo snad že by zapomněla něco koupit. Vždy má doma na neděli připraveno přesně tolik zásob, kolik je potřeba.

@stephpaseMy Sunday Routine ??? ##dailyvlog ##dailyroutine ##organisation ##organization ##homehacks ##housereset ##mealprep ##sundayroutine ##weekendroutine♬ Just the Two of Us LUVRS Remix – LUVRS

Jídelníček na celý týden

V kuchyni má Steph nástěnku, na kterou si každou neděli večer sepíše jídelníček na celý týden. Kromě toho, že ví, jaké suroviny nakoupit a nemusí do obchodu kvůli spontánnímu nápadu každý druhý den, má plánování jídel i další výhodu.

Steph přesně vidí, jak jídla kombinovat, aby každý týden obsáhla dostatek zeleniny, masa, ale zároveň také ví, že nebude jíst rodina dva dny po sobě rýži nebo brambory. Díky tomu je jídelníček rozmanitý a zdravý.

Při vaření nedělní večeře si pak Steph zároveň připraví zeleninu a ovoce do krabiček na celý týden. A to nejen tu, kterou využije jako přílohu k obědům a večeřím, ale i tu pro své děti na svačinku.

V lednici zůstane jídlo v krabičkách čerstvé, ušetří se spousta času, protože se kuchyně uklidí najednou a není třeba každý den věnovat speciálně krájení zeleniny. Po večeři si Steph udělá vždy čas na sebe, dá si pleťovou masku, umyje si hlavu, provede manikúru i pedikúru. Pak si s dětmi pustí pohádku v televizi.

Mezitím ještě stihne roztřídit oblečení obou dívek, které budou ten týden potřebovat na sebe, aby ušetřila čas sobě i jim a nemusela každé ráno složitě řešit, co jim do škol oblékne.

Sledující na TikToku jásají

Neděle tak Steph uteče, zatímco si její dívky doma hrají s hračkami, ve všední dny se pak může věnovat práci, klidu i odpočinku, aniž by se stresovala z toho, že na něco zapomněla. Její rady jsou většinou sledujících oceňovány.

Vyzkoušejte si nedělní rutinu této organizované maminky i vy a uvidíte, že se váš život změní. Mít doma děti je sice radost, ale zahrnuje to také spoustu stresu, který není zdravý. S těmito radami se vám ho podaří minimalizovat.

Zdroj: The-sun.com

Autor: Šárka Cvrkalová


Související články