Naplánujte si prodloužený víkend během Velikonoc. Vyrazit se dá do zahraničí, zábavu ale nabízí i naše země

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Rodinny vylet
Zdroj: Shutterstock

Na Velikonoce si chce mnoho lidí jenom užít klid. Odpočinout si od práce a dodržovat sváteční tradice. Zároveň jde ale také o prodloužený víkend, který můžete s rodinou využít k cestování. Naplánujte letos na 4 dny volna něco originálního.

Velký pátek letos připadá na 29. března. Po tomto volném dni následují víkend a Velikonoční pondělí. Počasí je už v současné době velmi přívětivé, jaro se ozvalo o něco dříve, a pravděpodobně tak půjde o skvělou příležitost k tomu vzít rodinu někam na výlet.

K moři, nebo na lyže?

Letos nám byly dopřány celkem čtyři prodloužené víkendy. A rozhodně by byla škoda právě tento nevyužít. Přelom března a dubna je obdobím, kdy můžete na jednu stranu vyrazit na brzkou dovolenou k moři, zároveň ale také ještě jet lyžovat.

Server Pro Ženy radí například zajet do francouzského Val Thorens, kde si sníh ještě i v současné době můžete užít požehnaně. Z teplých míst je přelom března a dubna ideálním měsícem například v Egyptě.

Kromě toho, že si užijete krátkou dovolenou se svými blízkými, poznáte také jiné tradice. Oslavit Velikonoce třeba jen v sousedních zemích může být často kulturním zážitkem, na který do konce života nezapomenete.

Tradiční české jarmarky

Pokud dáváte přednost spíše klidu a odpočinku, nejspíš budete během Velikonočního pondělí vítat koledníky, chlapci a muži pak budou sami chodit po vesnici. Co ale během těch dalších dnů?

Vyrazit můžete s rodinou například na velikonoční jarmarky, kterých se po České republice pořádá velké množství. Ochutnáte výrobky farmářů, koupíte si originální produkty a podpoříte prodejce.

Velikonoce si v každém případě můžete užít naplno. Jde o víc než jen o to, že budete sedět doma a nudit se. Rozmyslete si tak letošní plány dobře a vymyslete to tak, aby se bavila celá rodina.

Zdroj: Pro Ženy, Deník, Blesk Pro Ženy, Marianne, TV Nova

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články