Nadýchané hot dog rolky připravíte doma velmi snadno. Jsou lepší a levnější než ty z obchodu

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Rolky s parkem
Zdroj: Shutterstock

Zapečený párek v těstíčku se dá dnes koupit v každém druhém obchodě. Cena pečiva se ale v posledních letech výrazně zvedla a platí to i pro tuto lákavě vypadající svačinku. Pokud za ni nechcete utrácet, připravte si hot dog rolky doma.

Možná si říkáte, že na tom vlastně nic není. Párek v jednoduchém těstíčku přece nemůže nikoho příliš ohromit. Jenomže kombinace křupavého pečiva s uzeninou je ve skutečnosti pohádkou pro chuťové pohárky. Vyzkoušejte sami a uvidíte, že nejde jen o výmysl.

Příprava těsta

Na přípravu těsta budete potřebovat 325 gramů mouky, 190 mililitrů teplého mléka, 50 gramů másla, lžíci sušeného droždí, cukr a sůl. Samotná tvorba bulek je velmi snadná.

Do misky dejte veškeré ingredience a smíchejte je dohromady. Nemusíte ani předem zakládat kvásek, jednoduše droždí společně s dalšími ingrediencemi promíchejte. Pak vytvořte těsto, které bude hladké a elastické.

Ideální je na promíchání těsta využít robota, rukama to bude náročnější a potrvá to delší dobu. Přesto byste se nakonec měli dopracovat ke stejnému výsledku.

Přidejte párky

Těsto nechte asi 30 minut odpočívat. Mezitím na pánvi rozehřejte olej a nechte na něm párky opéct ze všech stran, aby chytily barvu. Z těsta následně vytvořte několik placiček, do kterých párky zabalíte.

Hot dogy můžete ještě posypat sezamovými semínky, pokud je máte rádi. Následně je dejte péct do trouby předehřáté na 180 °C na zhruba 20 minut. Že jsou hotové, poznáte podle zlatavé barvy těsta.

Zdroj: Izzy Cooking, Merry Boosters, Munaty Cooking

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články