Mozzarellový chléb: Rychlovka na večeři i na party s kamarády. Zvládne ji každý

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
mozzarella chleb
Zdroj: Shutterstock

Čekáte na večeři hosty a přemýšlíte, čím jim uděláte radost? Možná není potřeba vymýšlet žádná složitá jídla. Někdy i jednoduchý recept dokáže rozjasnit úsměv na tváři a navodit skvělou atmosféru. Vyzkoušejte tento jednoduchý mozzarella chléb, který zvládne každý.

Mozzarella chléb je pečivo zapečené se sýrem, které je křehké a jemné, zároveň se ale při lámání sýr krásně táhne a dodává jídlu dokonalou chuť. Už jen z toho popisu se vám sbíhají sliny? Poradíme, jak na jeho přípravu.

Dokonalé jídlo pro partu kamarádů

Pokud k vám přijede parta kamarádů na přespávačku, mozzarella chléb je ideálním jídlem, které si můžete dát k večeři. Je rychle připravený, poměrně zdravý a potěší úplně každého.

Na jeho přípravu budete potřebovat 2 hrnky mouky, 1 vajíčko, 2 lžíce hnědého cukru, půl hrnku mléka, 3 lžíce nesoleného másla, 2 lžíce sušeného droždí a špetku soli. Dále si připravte na plátky nakrájenou mozzarellu.

Na česnekové máslo, kterým budete chléb potírat, budete potřebovat 3 stroužky česneku, půl hrnku nesoleného másla, špetku soli a půlku najemno nakrájené cibule. Suroviny jednoduše smícháte dohromady a vznikne vám směs, díky které chléb získá výjimečnou chuť.

Jak na přípravu chleba

V malé misce smíchejte vajíčko, mléko, droždí a cukr. Nechte vzejít kvásek. Ten po deseti minutách přidejte do mísy s prosátou moukou. Následně vypracujte těsto, ze kterého půjde tvarovat bochánek.

Ten nechte asi hodinu kynout. Do bochánku udělejte několik zářezů, do kterých pak nastrkejte kousky mozzarelly. Celý chléb zalijte česnekovým máslem, aby se všechny zářezy krásně zaplnily.

Chléb pečte v troubě předehřáté na 200 °C zhruba 40 minut. Podávejte ho ještě teplý. Pečivo se nekrájí, kousky se z něj přímo trhají, díky čemuž si vychutnáte dokonale táhlý sýr, křupavé těsto i skvělé česnekové máslo.

Zdroj: The Odehlicious, Sweet and Savory, DIY Joy

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články