Melounový popcorn: Vyzkoušejte sladký hit ze sociálních sítí

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Melounovy popcorn
Zdroj: Shutterstock

Také si rádi k večernímu filmu dáte popcorn? Pokud vás už nebaví ten klasický slaný, který seženete v každém obchodě, možná je čas na změnu. Na sociální síti TikTok je v současné době trendem popcorn melounový.

Sladký popcorn většinu z nás přenese do dětství. Zavzpomínáme si, jak nám ho rodiče kupovali na poutích, kde vždy byl velmi oblíbený. Dovedete si ale představit spojit chuť popcornu s melounem?

Trendy ze sociální sítě

Na TikToku se jednou za čas objeví trend, který začnou sdílet i ostatní. Melounový popcorn patří k těm věcem, které rozhodně musíte vyzkoušet. Jak ukazuje nejedno video, příprava téhle pochoutky je naprosto snadná.

Potřebovat budete jen nesolený popcorn z obchodu, meloun, olej a větší množství másla. Z těchto čtyř surovin vykouzlíte skvělou pochoutku k večernímu filmu nebo k posezení s přáteli.

Jak na melounový popcorn

Ze všeho nejdřív dejte do vyšší pánve rozehřát větší množství oleje. V něm rozpusťte kus másla. Do horké lázně potom nakrájejte meloun a nechte ho rozpustit. Vznikne vám tak základ, ve kterém se potom bude obalovat popcorn.

Jakmile máte vše připraveno, do melounového másla jen nasypte popcorn a přiklopte pánev poklicí. Zrníčka kukuřice začnou vlivem tepla pukat téměř okamžitě a během dvou minut se vám pánev naplní sladkým popcornem.

Pokud chcete mít popcorn ještě o něco sladší, stačí ho v míse promíchat s trochou moučkového cukru nebo ho přelít karamelem. Potom si jen při konzumaci musíte dávat pozor na to, abyste neměli sladkou dobrotu úplně všude.

Zdroj: Elite Daily, Let’s Mingle, YouTube, TikTok

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články