Lenka (35): Léčivé kameny mi pomáhají dobít energii a pročistit tělo. Cítím se jako znovuzrozená

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena usmev kameny
zena usmev kameny

Čtenářka Lenka se nám svěřila se svým neobvyklým koníčkem. Už od dětství sbírala korálky, blýskavé a barevné kameny. Až později se jí dostala do ruky kniha, která pojednávala o léčivých účincích kamenů. Od té doby sbírá i vzácnější minerály a věří, že jí pomáhají pročistit tělo.

Léčba a detox s pomocí kamenů

„Mám doma už pěknou sbírku,“ přiznává Lenka. „Každý kámen se hodí na něco jiného. Některé očišťují mysl, jiné dobíjejí energii a další zase udržují organismus v rovnováze,“ popisuje.

„Kameny mám doma vystavené na polici, kde slouží také jako estetická dekorace.“ Lenka už nasbírala mnohé druhy kamenů, ale naposledy ji zaujala novinka, která doplnila její sbírku o originální kousek.

Čištění vody

„Narazila jsem na láhev zvanou Nepetka, která je oblíbená díky své schopnosti šetřit životní prostředí. Mě ale mnohem více zaujalo, že je zdobená nádhernými kameny,“ vypráví.

Lenka se na kameny zaměřila a zjistila, že se jedná o ideální složení pro čištění vody. „Tyto kameny dobíjejí uživatele energií a pozitivní náladou,“ vysvětluje.

Lenka si lahev pořídila a dala do pořádku svůj pitný režim. „Nepetka se dá složit, takže mi nedělá problém ji nosit v kabelce.“

„Za lahev se nemusím stydět, protože má příjemnou barvu a září na ní drobný detail v podobě přívěsku z kamenů,“ popisuje.

Pravé křišťály

„Pravé křišťály poznám na první pohled a byla jsem nadšená,“ tvrdí. Ne nadarmo se říká, že je voda „křišťálově“ čistá. Tento kámen totiž zbavuje negativní energie, čistí a posiluje.

Křišťál mnoho lidí používá například k meditaci, jak sama Lenka uvádí. Proto je ráda, že ho může nosit všude s sebou a zároveň má pokaždé možnost lahev roztáhnout a naplnit ji vodou.

„Nemám ráda, když jsou kameny kombinované s levnými materiály, jelikož se pak poškozují. Nepetka je však spojuje s pravým stříbrem, a já se tak o lahev nemusím bát,“ tvrdí.

Na jógu, do práce i na výlet

„Pravidelně cvičím a navštěvuji hodiny jógy.“ Lenka svou lahev nosí všude, dodržuje pravidelný příjem tekutin a pozoruje, že je její tělo méně unavené.

„Chce to hlavně pevnou vůli. Přestala jsem jíst nezdravá jídla, pustila jsem se do cvičení a piji pravidelně vodu.“

„Časem se moje fyzička určitě ještě zlepší. Mým cílem je dosáhnout úplné rovnováhy. Být v klidu za každé situace a hlavně pečovat o své zdraví,“ tvrdí.

Autor: Tereza Hotovcová


Související články