Koláč líné ženy: Zachrání vás při nečekané návštěvě i nutkavé chuti na sladké

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Kolac line zeny
Zdroj: Shutterstock

Také se vám občas stane, že máte na něco chuť, ale nechce se vám vymýšlet žádný složitý dezert? Anebo mají přijet hosté a vy zrovna nemáte moc času na pečení dortu ke kávě? Existují koláče, které máte během pár minut hotové.

Koláč líné ženy je, jak už název napovídá, velmi rychlý dezert, který nemusíte péct ani na něj mít doma nějaké speciální ingredience. Připravíte ho během pár minut. A pak vám jenom stačí nechat ho půl hodinky zatuhnout v ledničce.

Jednoduchý, ale chutný

Je sice na přípravu snadný, to ale neznamená, že jde o nějaké odfláknuté jídlo, které si téměř nevychutnáte. Koláč líné ženy naopak kombinuje dva krémy se sušenkami a čokoládovou polevou.

Na jeho přípravu budete potřebovat sušenky, vanilkový pudink, litr mléka a 2 balení vanilkového cukru, zakysanou smetanu, cukr, hořkou čokoládu a jakýkoli džem.

Příprava koláče

Na dno formy poklaďte sušenky, které potřete džemem a přikryjete druhou vrstvou sušenek. Připravte si pudink, který udělejte tekutější než obvykle. Zalijte jím sušenky a dejte na něj další vrstvu. Tu přikryjte zakysanou smetanou smíchanou s cukrem.

Poslední vrstvu sušenek pak přelijte rozpuštěnou hořkou čokoládou. Celý dezert dejte do lednice ztuhnout a během půl hodiny ho můžete podávat hostům. I když je na první pohled obyčejný, kombinuje hromadu chutí a potěšíte s ním děti i dospělé.

Zdroj: Autorský článek

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články