Jak se neztrapnit na vánočním nebo silvestrovském večírku? Bavte se, ale pozor na alkohol

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Vanocni vecirek
Zdroj: Shutterstock

Čeká vás letos v práci vánoční večírek a bojíte se, že si o vás zase budou kolegové vyprávět ještě dva měsíce jako loni? Letos se rozhodně nechcete ztrapnit, dorazit ale musíte. Máme pro vás několik tipů na to, jak přežít večírek bez zbytečných trapasů.

Po každé větší události se o někom mluví. Podle zahraniční studie 4 z 10 osob zažijí na vánočním večírku nějaký trapas. Obvykle se jedná o flirtování s kolegy v opilosti.

Vždycky se najde někdo, kdo to odnese, protože předvedl něco nevhodného nebo tak komického, že se na to jednoduše nedá zapomenout. Postarejte se ale letos o to, abyste to nebyli vy.

Nebuďte upjatí

Hodně lidí si myslí, že se ztrapní, když dorazí ve vánočním svetru nebo se Santovou čepkou na hlavě. Opak je ale pravdou, píše Welcome to the Jungle. Vánoční večírky jsou místem, kde si podobné věci můžete dovolit.

Pokud tak do vyzdobené kanceláře dorazíte jako jediný člověk v košili a s vážným obličejem, budete za podivína.

Ostatní si budou myslet, že je trapné, když se nedokážete pořádně odvázat. Nemusí jít o nic velkého. Jen lidem kolem sebe ukažte, že umíte slavit a že se nebojíte udělat si ze sebe srandu. Nebuďte jednoduše upjatí a všechno bude v pořádku.

Pozor na alkohol i cukroví

Nejhorší, co se může na vánočním večírku stát, je to, že si ho nebudete pamatovat. Alkohol k zábavě patří, každý by měl ale znát své limity.

Dejte si jen sklenku šampaňského na přípitek a šetřete se, abyste domů mohli odejít s klidnou hlavou. Navíc nebudete řešit druhý den to, že jste pod vlivem alkoholu flirtovali se zadaným kolegou.

Stejně tak se nehodí neustále sedět u stolu s cukrovím. Kromě toho, že vás budou ostatní považovat za nenasytnou osobu, není nic horšího než na vánočním večírku sedět na záchodě a řešit problémy s bolavým žaludkem.

Pozor na tykání

Jak píše i web Žena Aktuálně, lidé mají na vánočním večírku často pod vlivem alkoholu tendenci potykat si s nadřízeným nebo s kolegou, u kterého se to nehodí. Druhý den pak ale neví, zda vlastně tykání platí, nebo ne.

Je proto lepší se takovým situacím zcela vyhnout a na podobné věci si počkat, až budete vy i protějšek střízliví. Pokud k něčemu podobnému náhodou dojde, počkejte potom, jak druhý den zareaguje daná osoba, a podle toho se nové situaci přizpůsobte.

Zdroj: Welcome to the Jungle, Lidovky, Deník, Žena Aktuálně, Novinky, Mirror

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články