Jak přizpůsobit pečicí papír tvaru pekáče? Jde to za použití nůžek i vody

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Pecici papir
Zdroj: Shutterstock

Pečicí papír v kuchyni nejspíš používáme všichni. Jednou za čas děláme dezert, nějaké sušenky, nebo třeba domácí chipsy v troubě. V takovém případě je jeho využití logické. Pečicí papír ale můžete využít i při přípravě kuřete nebo třeba ryby.

V některých případech by vás možná ani nenapadlo sáhnout po pečicím papíru, ve skutečnosti ale třeba takové kuře může být díky němu šťavnaté a krásně propečené zároveň. Stačí ho místo na pánev dát na pečicí papír do trouby a potřít ho máslem.

Stejný trik funguje i s rybou. Místo toho, abyste ji smažili na pánvičce, jednoduše ji pečte v troubě na pečicím papíře. Filety budou chutnat skvěle a my vám garantujeme, že je už nikdy nebudete chtít připravovat jinak.

Jak poskládat pečicí papír

V některých případech stačí pečicí papír jenom utrhnout, dát na pekáč a máte vystaráno. Jak si ale poradíte, pokud potřebujete papírem vyložit třeba vyšší kulaté nebo hranaté pekáče?

V obou případech existuje trik, díky kterému papír složíte přesně do požadovaného tvaru. S prvním tipem přišla na TikToku uživatelka Mon Mack. Ta na krátkém videu ukazuje, jak papír přeložit a ustřihnout, aby přesně pasoval do kulaté formy.

Díky tomuto triku se vám už nikdy nestane, že budete mít papír ve formě zmačkaný, někde vám ho bude kousek chybět, a jídlo bude proto nedokonalé.

Papír jednoduše složíte do čtverce, následně do trojúhelníku, pomocí dortové formy změříte délku od středu ke straně a papír zastřihnete. Na videu je celý proces krásně vidět a na závěr vám vznikne kruh přesně takový, jaký potřebujete.

Zmačkaný papír pod vodu

Pokud potřebujete papírem vyložit vyšší hranatý plech, ale stále se vám různě nepříjemně kroutí, můžete ho jednoduše zmačkat a znovu narovnat. Tím upravíte jeho pružnost a bude vám v pekáči lépe sedět.

Tento trik se dá vylepšit ještě tím, že zmačkaný papír na pár vteřin dáte pod tekoucí vodu. Tím ho ještě více zjemníte a on se pak snadněji přizpůsobí jakémukoli tvaru.

Zdroj: Gala in the Kitchen, Daily Mail, TikTok

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články