Jablečná taštička jako z fast foodu: Udělejte si chutnou svačinku doma a neutrácejte zbytečné peníze

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Jablecna tasticka
Zdroj: Shutterstock

Jablečnou taštičku si ve fast foodovém řetězci McDonald’s můžete dát jako snídani nebo jako dezert po obědě. Snad každý, kdo si ji dal jednou, vracel se pro ni pak mnohokrát, protože je to jídlo opravdu návykové. My vám prozradíme, jak si ho udělat doma a neutrácet za něj zbytečné peníze.

Chutná po jablkách a skořici, je křupavá a křehká, prodává se ještě teplá. Tohle jídlo zkrátka kombinuje všechno, co si může člověk přát. A přesto není nenahraditelné a dá se kromě fast foodů udělat jednoduše i doma.

Potěší každého

Příprava jablečných taštiček je jednoduchá a potěšíte s nimi úplně každého. Můžete je servírovat ke snídani, pokud u vás přespávají hosté, nabídnout je jako dezert po dobrém obědě nebo jimi odměnit děti, které si je ve fast foodech tolik zamilovaly.

Na přípravu taštiček budete potřebovat listové těsto, 3 jablka, 3 lžíce cukru, skořici, muškátový oříšek, citronovou šťávu, čtvrt šálku vody, 2 lžíce kukuřičného škrobu a 1 vajíčko.

Snadná příprava jablečných taštiček

Nejprve si připravte náplň. Jablka oloupejte a pokrájejte na drobné kostičky. Smíchejte je v hrnci s cukrem, skořicí, muškátovým oříškem, citronovou šťávou a trochou vody. Vše pak vařte na středním plamenu zhruba 10 minut.

Poté přidejte kukuřičný škrob rozpuštěný ve vodě a vařte směs asi 5 minut, dokud nezhoustne. Pak ji dejte stranou a nechte vychladnout.

Listové těsto rozválejte na čtverce a nakrájejte na několik stejně velkých obdélníků. Na plech vyložený pečicím papírem vyskládejte polovinu z nich.

Na každý obdélník naneste jablečnou směs, jejich okraj potřete rozšlehaným vajíčkem a přiklopte dalším obdélníkem těsta. Okraje zamáčkněte k sobě vidličkou.

Taštičky pak na několika místech nařízněte. Následně je potřete směsí cukru a skořice s vajíčkem a pečte na 180 °C asi 20 minut. Jídlo se podává ideálně ještě teplé, chutná ale dobře i za studena.

Zdroj: The Spruce Eats, Omg chocolate desserts

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články