Investujte do záchrany životního prostředí. Nakupte coiny a stáhněte z trhu emisní povolenky

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Coin
Zdroj: Bez práce jsou koláče

Mnoho společností se podílí na vzniku emisí skleníkových plynů. Tyto nebezpečné látky poškozují ovzduší a životní prostředí, a na jejich produkci jsou proto třeba takzvané emisní povolenky.

Elektrárny a další provozy potřebují jednu povolenku k vypuštění jedné tuny CO2 do vzduchu. Povolenky nakupují na burzách a následně s nimi volně obchodují, vysvětluje web Bez práce jsou koláče.

Množství povolenek se snižuje

Mezi společnosti, které nejčastěji na burzách nakupují emisní povolenky, patří elektrárny, ropné rafinérie, koksovny, železárny, ocelárny, cementárny a některé další společnosti s průmyslovou výrobou.

V posledních letech se počet vydaných emisních povolenek výrazně snižuje, což je dobrou zprávou, protože to znamená, že firmy vypouštějí do ovzduší méně CO2, tedy ho méně zatěžují.

V roce 2013 bylo vydáno 2,1 miliardy povolenek a až do roku 2020 to každoročně bylo o 38 milionů méně.

počet

Zdroj: Bez práce jsou koláče

V minulosti byla cena za emisní povolenky často velmi nízká, to se ale také v posledních letech změnilo.

Samozřejmě to motivuje firmy, aby šetřily životní ovzduší, protože tím pak také šetří své vlastní peníze.

cena

Zdroj: Bez práce jsou koláče

Méně povolenek v oběhu

Je logické, že čím méně povolenek se nachází v oběhu, tím vyšší je jejich cena. A právě v tomto ohledu výrazně pomáhá Jan Palaščák, který založil skupinu Amper.

Pomocí aplikace, kterou vytvořil, mohou lidé nakupovat virtuální měnu CO2IN, která je kryta evropskými emisními povolenkami. Nákupem těchto coinů se stahují emisní povolenky z trhu.

Tato nová virtuální měna v současné době začíná sloužit jako platidlo a dá se používat k pokrytí služeb či nákupu produktů. Primárně není tato aplikace určena pro investory, ale pro obyčejné lidi, kteří si chtějí smazat svoji uhlíkovou stopu.

uhlíková stopa

Zdroj: Bez práce jsou koláče

Pokud vás celá věc zaujala, pomoci životnímu prostředí můžete i vy. Zapojte se do nákupu coinů, zdražte emisní povolenky a nechte firmy platit vyšší náklady.

Otevřete si jednoduše tuto stránku na mobilním telefonu a zdarma se registrujte. Aplikace funguje velmi podobně jako dobře známá online banka Revolut.

Nákup coinů začíná od 4 euro a celkově jich můžete nakoupit až za 10 000 euro. Následně s nimi můžete nakládat, jak uznáte za vhodné. Při tom ale v hlavě budete mít myšlenku, že jste kromě investice také pomohli dobré věci.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články