Hermelínový salát na mnoho způsobů. Vyzkoušejte ten pikantní nebo bez majonézy

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
hermelinovy salat
Zdroj: Profimedia

Žádná pořádná oslava se neobejde bez chlebíčků. A pokud jde o oslavu konce roku, platí to dvojnásob. Skvěle poslouží pomazánka hermelínová, která se dá udělat na několik způsobů.


Pomazánek se dá udělat celá řada. A mnoho z nich jde připravit tak, aby si na nich pochutnal úplně každý. Hermelínový salát je poměrně univerzální a dá se vytvořit jak jemný, tak i pro milovníky něčeho ostřejšího. A není problém ho udělat také zdravě.

Pikantní hermelínový salát

Pokud patříte k těm, kdo si rádi pochutnávají na kombinaci sýra s něčím ostrým, tento salát bude pro letošní silvestr ideální volbou.

Na jeho přípravu budete potřebovat hermelín (ideálně ten s ostrými papričkami), červenou papriku, žlutou papriku, cibuli, sterilizovaný hrášek, olej, hořčici, majonézu, kopr, cukr, chilli koření, pepř a sůl.

Začněte tím, že si sýr a zeleninu pokrájíte na malé kostičky. Pak si připravte zálivku, která vznikne smícháním hořčice, oleje, majonézy, kopru, cukru, chilli koření a soli. Všechny zbylé suroviny pak přimíchejte ke směsi sýru s paprikou a vmíchejte zálivku.

Salát se dá podle chuti osolit a opepřit. Pokud ho nechcete mít ostrý, lze samozřejmě připravit verzi například pro děti. Ta se dělá v podstatě stejně, pouze vynecháte chilli a cibuli.

Salát bez majonézy

V případě, že chcete udělat pomazánku zdravější a méně tučnou, můžete zvolit také verzi bez majonézy. V takovém případě budete potřebovat na přípravu hermelín, vařené vajíčko, šunku, malou cibuli, nakládané okurky, hořčici, sůl a pepř.

Všechny suroviny opět smícháte. Majonézu v zálivce nahradí hořčice společně s nálevem z okurek, popřípadě i z kyselých paprik.

Verze salátu Kluků v akci využívá místo majonézy smetanu, která sice salát krásně zjemní, musíte se ale připravit na to, že zdravý pak příliš nebude.

Zdroj: Česká televize, Recepty online, Top recepty

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články