Eliška (42): Zbavila jsem se chuti na sladké a ještě k tomu zhubla. Prozradím vám svůj jednoduchý trik

od Nikola Jaroschová
Zdroj: 123RF.COM

Čtenářka Eliška se dlouho cítila jako oběť potravinářského průmyslu. Sledovala každou sladkou novinku na trhu, vše musela jako milovnice sladkého vyzkoušet. Jenže své chuťové buňky kolikrát nedokázala zkrotit a čokoládové tyčinky, zákusky a sladké pečivo si dopřávala i vícekrát denně. Jak se sama svěřuje, došla do bodu, kdy se to nedalo ovládat.

Eliška pracuje v jedné firmě v HR oddělení, kde má na starosti nábory nových zaměstnanců. „Svou práci miluji. Komunikace s lidmi mi jde od ruky a baví mě hledat pro naši společnost ideální kandidáty na různé pozice,“ říká.

Eliška má stresující práci. Jídlo řešila sladkostmi

„Bohužel je to ale i dost stresující. Normy je třeba plnit a někdy se hledá ten pravý člověk docela dlouho. Šéf také očekává nějaké výsledky a porady bývají kolikrát dlouhé a intenzivní,“ přibližuje.

„Protože jsem docela nervák a v práci nemám příliš času a klidu na jídlo, řešila jsem to čokoládou a různými sladkými svačinkami. Kolikrát jsem i vyměnila teplý oběd třeba za koláč a kávu s mlékem,“ svěřuje se Eliška se svými stravovacími návyky.

„Sladká snídaně byla taky samozřejmostí. Mezi hodinovými pohovory jsem kolikrát nestíhala se pořádně najíst, tak jsem si dala třeba jenom sušenku. Navíc mé chutě na sladké byly tak šílené, že jsem zkrátka nemohla ničemu odolat. Zvlášť když se na trhu objevovala jedna novinka za druhou, to jsem musela vyzkoušet všechny,“ vysvětluje Eliška, která na tyto doby vzpomíná už jen s úsměvem.

„Nemůžu uvěřit tomu, že jsem takhle žila. Váha šla nahoru a už si toho začali všímat i ostatní. Když mi kolegyně na rovinu řekla, že bych se sebou měla něco dělat, nejdřív jsem se urazila, ale pak jsem jí dala za pravdu.“

Eliška se proto rozhodla zbavit své nezkrotné chuti na sladké a pátrat po její příčině. „Stres, dehydratace, nepravidelný stravovací režim, to vše na mě sedělo. Hlavně to pití. Pila jsem jenom kávu s mlékem, což není zrovna něco, co by se dalo označit jako pití. Donutit se pít bylo to první, s čím jsem se rozhodla začít.“

Čistá voda byla cesta

„Věděla jsem, že čistá voda je cesta. Proto jsem si pořídila lahvičku na vodu, kterou jsem se rozhodla mít neustále u sebe. Jmenuje se Nepetka a zaujala mě na internetu na první pohled díky systému skládání, možnosti vybrat si barevnou kombinaci a také tím, že její součástí je přívěsek z pravých kamenů, které se vyrábějí na Bali,“ pochvaluje si.

„Ráno si Nepetku naplním vodou a beru si ji rovnou do auta, protože mě čeká do kanceláře dlouhá cesta. Pít z Nepetky je radost už jen proto, že kameny na přívěsku mají čistit vodu a dobít jejich majitelku pozitivní energií. A na to já slyším. Do práce proto jezdím s dobrou náladou a po celý den už se nestresuji,“ tvrdí.

„Dělám to tak už několik měsíců a chuť na sladké velmi rychle zmizela. Díky tomu, že už nemám potřebu jíst denně sladké tyčinky, piji a žiji zdravě, mám dole už deset kilogramů a cítím se skvěle. Všem doporučuji tento jednoduchý a efektivní trik a samozřejmě i Nepetku,“ září Eliška štěstím.

Autor: Alice Konopásková

Související články