Domácí bonbony: Cukrovinka, která může být malou odměnou za pololetní vysvědčení

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
domaci bonbony
Zdroj: Shutterstock

Každé dítě miluje bonbony. A je jedno, kolik je jim let. Ať už jde o malé prvňáčky, nebo o deváťáky, za vysvědčení vždy hrst bonbonů ocení. 31. ledna přinesou vaše ratolesti domů své pololetní výsledky. Vy tak nejspíš přemýšlíte, jaký druh odměny jim koupíte tentokrát. Ty domácí mohou být malou odměnou právě za vysvědčení.


Bonbonů existuje nespočet druhů, většina z nich ale obsahuje éčka. Kromě toho, že jsou dobré, jsou pro vaše děti ve větším množství nezdravé. Můžete jim ale vyrobit sladké laskominy doma. Budete tak mít jistotu, že jim nedáváte nic špatného.

Domácí bonbony se navíc obvykle dělají z ovocných šťáv, jsou zdravé, chutné a děti se po nich budou moci utlouct. Dejte jim letos za krásné známky, které ze školy donesou, laskominy vyrobené s láskou.

Domácí gumídci

Pokud vyrábíte domácí bonbony, úplně nejjednodušší jsou ty, které připomínají gumové medvídky. Na jejich přípravu budete potřebovat jeden hrneček ovoce nakrájeného na kostičky, 6 lžic vody, 2 lžíce citronové šťávy, 2 lžíce želatiny, 2 lžíce medu a trochu soli.

Do misky dejte vodu a citronovou šťávu a nasypte do ní želatinu. Tu nechte asi 5 až 10 minut nasáknout. Ovoce si rozmixujte dohladka, pokud chcete, protlačte ovocné pyré přes jemné síto, abyste odstranili všechna semínka nebo kousky slupky.

Ovocné pyré prohřejeme v malém kastrůlku spolu s medem a solí. Přidejte želatinu a směs pak nalijte do tvořítek na led. V lednici pak nechte bonbony ztuhnout. Bonbony následně vydrží i několik dní.

Bonbony obalené v cukru

Další možností je připravit dětem měkké ovocné bonbony obalené v cukru. Na ty budete potřebovat opět želatinu, ovocnou šťávu, kterou si připravte ideálně domácí v odšťavňovači, a dále cukr a citronovou šťávu.

Všechny ingredience smíchejte a nalijte tekutinu do širšího pekáče, který se vejde do ledničky. Nechte směs zatuhnout a potom ji rozkrájejte na kostičky. Můžete z ní také vykrájet různé tvary nebo ji nalámat na nepravidelné kousky.

Nakonec prosejte sítkem moučkový cukr a v něm bonbony obalte. Děti pak jen upozorněte, že od nich budou mít pravděpodobně ulepené ruce. Olizovat se ale po takové laskomině budou až za ušima.

Zdroj: Twin Pickle, Leelalicious, Foodal

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články