Do lednice nepatří jen jídlo. Můžete v ní skladovat i kosmetiku a oblečení

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Lednice
Zdroj:123RF

Lednice slouží k uchovávání potravin. Povětšinou. Mnoho z vás nejspíš ví, že se do ní v některých případech mohou ukládat také například rozdělané léky. Do ledničky ale ve skutečnosti patří daleko více věcí. Prozradíme, co byste do ní měli dávat a proč.

Někteří lidé se dovedou pohádat i o tom, zda do lednice patří některé konkrétní potraviny, nebo zda je stačí uchovávat na kuchyňské lince při pokojové teplotě. V následujícím článku se ale jídlo příliš řešit nebude. Do chladu totiž patří i další věci, jako například některá kosmetika.

Kosmetika, kterou je vhodné skladovat v lednici

Ano, může se vám to zdát šílené, některé součásti vaší kosmetické sbírky byste nicméně skutečně měli uchovávat v chladu, ideálně právě v ledničce, píše Apartment Therapy.

Například noční krém při nižší teplotě poskytuje daleko vyšší ochranu proti vzhledu unavených očí. Tužka na oči si v lednici zachová tvrdší hrot, kterým se vám potom bude lépe malovat. Především v létě se totiž tyto části kosmetiky mají tendenci jinak roztékat.

Skladování laku na nehty v lednici prodlouží jeho životnost. Pokud používáte bio kosmetiku, kterou jste si vyrobili doma, nebo si ji nechali namíchat ve specializovaném obchodě, měli byste ji v lednici skladovat vždy.

Do lednice patří i některé oblečení

Ačkoli vás to překvapí, i některé kousky oblečení je vhodné ukládat v lednici. Nejčastěji se to doporučuje u punčoch. Chladné prostředí totiž posiluje vlákna, která se tak nevytáhnou a neroztrhnou a oblečení vám vydrží mnohem déle.

Do lednice, nebo ještě lépe do mrazáku, můžete také dát po několika nošeních i džíny. A to v případě, že jsou příliš čisté na praní, ale zároveň už cítíte, že je nechcete v daném stavu nosit. Chladné prostředí je udrží svěží a vy budete mít příště pocit, jako kdybyste si oblékli právě vyprané oblečení.

Stejně tak můžete postupovat i s povlakem na polštář. Nemusíte ho prát po každé noci. Bakterií na něm se ale zbavíte, pokud ho ráno dáte do mrazáku a vyndáte ho opět těsně večer před spaním, radí Good Housekeeping.

Zdroj: Expert Home Tips, Good Housekeeping, Apartment Therapy

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články