Dlouhé cestování autem ani letadlem nepodceňte. Připravte se předem a nezapomeňte na odpočinek

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Cestovani
Zdroj: Shutterstock

Jarní počasí láká k výletům, brzy navíc také začnete plánovat letní dovolenou někde v zahraničí. A ačkoli cestování je něco, co si lidé užívají, přežít dlouhou, často i několikahodinovou cestu v autě či letadle je někdy náročné. Máme pro vás proto hned několik tipů na to, jak se s ní vypořádat.

Pokud cestujete autem, výhodou je, že si můžete udělat přestávku, kdykoli se vám zachce. Především cesta s dětmi je někdy náročná a vaši potomci nevydrží v klidu sedět déle než několik hodin. Jak je to ale při cestování letadlem? Na co se připravit?

Připravte se předem

Pokud se chystáte na delší výlet, není dobré nechávat přípravy na poslední chvíli. Člověk velmi snadno něco zapomene, pokud se ale sbalíte už 14 dní předem, budete mít potom spoustu času doplňovat drobnosti, které vám ze seznamu vypadly.

Tím pádem budete před odjezdem také daleko klidnější. A cestování si jistě užijete mnohem lépe s pevnými nervy než ve chvíli, kdy se budete stresovat, že jste něco na poslední chvíli nezabalili.

Myslete na nápoje a pohodlné oblečení

Ať už vás čeká cesta autem, nebo letadlem, vždy je důležité myslet na pohodlné oblečení. Je sice pravda, že v letadle či autobuse byste mezi lidmi měli být oblečeni jinak než v teplácích na doma, na druhou stranu ale nemusíte sedět několik hodin v upnutých džínách.

Nezapomeňte ani na to, že je důležité tělo pravidelně hydratovat. Cestování je strestující a vaše tělo bude vodu rozhodně potřebovat. V letadle vám sice mohou být nápoje nabídnuty, v jiných dopravních prostředcích ale vždy mějte po ruce láhev s vodou.

Nezapomeňte na zábavu

Nikdo nechce strávit několik hodin tím, že bude jen sedět a zírat do prázdna. Vezměte si s sebou knížku, něco na poslouchání písniček nebo třeba jednoduchou karetní hru. Pokud cestujete s dětmi, pokuste se pro ně vymyslet například nějaké slovní hry, kterými se zabaví, zároveň se jim ale neudělá špatně z toho, že při cestě koukají do telefonu, radí Texas Health.

Nepodceňte odpočinek

Před samotnou cestou si dobře odpočiňte, abyste ji fyzicky i psychicky zvládli absolvovat bez problémů. A to samé platí i po dopravení se na místo. Chápeme, že se možná k moři těšíte, prvních pár hodin po příjezdu na hotel byste si ale měli dát pauzu a dopřát tělu po dlouhé cestě regeneraci.

Zdroj: Qantas, Getaway, Kayak, Texas Health, The Guardian

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články