Dívčí večeře: Ideální jídlo je to, co se doma najde

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Divci vecere
Zdroj: Shutterstock

Sociální síť TikTok už před časem ovládl trend s názvem girl’s dinner. Do češtiny pojem překládáme jako dívčí večeře. Jde o to, že především mladé ženy sdílí jídlo, které si dávají k večeři, pokud jsou doma samy. Obvykle se jedná o velmi jednoduchá jídla připravená do 2 minut.

Dívčí večeře může být v podstatě cokoli, co najdete doma a dáte to na jeden talíř. Často se jedná o nakrájené sýry s mandarinkami a dalším ovocem, o sušenky s mlékem, nebo třeba kupované vafle natřené marmeládou.

Ve středověku tak jedli také

Trend původně vytvořila tiktokerka Olivia Maher. Ta sdílela patnáctivteřinové video, na kterém má na talíři sýr, třešně, krekry, nějakou tu zeleninu a kousek chleba.

Ve středověku se podle jejích slov jedl především chléb a sýr. Není tak nic špatného na tom udělat si k večeři obyčejné jídlo z toho, co najdete doma. Autorka videa nejspíš nepředpokládala, že se z hashtagu #girls_dinner stane trend, který nakonec nebude mít se středověkými pokrmy nic společného.

Trend se změnil v parodii

Původně byl trend založený na tom, že si lidé připravovali doma večeři z jednoduchých surovin, kombinovali třeba i netradiční chutě a ukazovali, že není potřeba se před spánkem přejídat.

Jenomže, jak uvádí Vox, po čase se trend změnil v přesný opak. Nyní pod označením dívčí večeře najdete videa, ve kterých se lidé chlubí talíři plnými vynikajícího jídla a se smíchem uvádí, že je to „všechno, co se doma našlo“.

V současné chvíli se tak vlastně nedá říci, co přesně trend zachycuje. Jisté je jen to, že zvýšil touhu mladých lidí pochlubit se tím, co budou mít k večeři. A je jedno, zda jde o hranolky s kuřecím steakem, nebo o suchý chleba se sýrem.

Zdroj: Taste of Home, Vox, Cosmopolitan, Washinton Post, Eating Well, TikTok

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články