Diety ověřené celebritami. Jak zhubla Kim Kardashian a proč Gwyneth Paltrow nedá dopustit na detox

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
Kim K dieta
Kim K dieta

Naposledy rozvířila vody sociálních sítí a lifestylových časopisů zpěvačka Adele, které své postavičce jako lusk vděčí Sirtfood dietě. Před ní ale zpopularizovala její kolegyně Beyoncé veganskou výzvu nebo vévodkyně Jessica Bile paleo stravu. Profesionální celebrita Kim Kardashian zase nedá dopustit na nízkosacharidovou. Prozradíme vám i tajemství hubené postavy Gwyneth Paltrow.

Strava našich předků i veganská výzva

Už několik let je nejen mezi celebritami trendy paleo dieta. Její zastánkyní je i Jessica Biel, která vděčí své formě mimo jiné právě tomuto způsobu stravování založeném na stravě našich předků.

Herečce vyhovuje konzumace masa a čerstvých ryb se zeleninou. Co naopak vůbec nejí, jsou mléčné výrobky, obiloviny a luštěniny. Jak sama říká, cítí se plná energie a pochvaluje si, že kila šla dolů sama.

Veganství si na vlastní kůži zkusila i zpěvačka Beyoncé se svým manželem, rapperem Jay-Z. Společně se rozhodli pro výzvu, která spočívala v pojídání čistě rostlinných potravin po dobu dvaceti dvou dní.

Výsledky v podobě společných fotek na Instagramu mluvily za vše. Beyoncé sice živočišné výrobky do jídelníčku znovu zařadila, ale jeho základ zůstal rostlinný. Její osobní trenér tvrdí, že takto se cítí nejlépe.

Gwyneth Paltrow dopřává tělu detox

Oblíbená herečka Gwyneth Paltrow je autorkou knihy o zdravém životním stylu a nedá dopustit na detox. A ne na jen tak ledajaký, který by si naordinovala. Dodržuje totiž jedenadvacetidenní program navržený kardiologem Alejandrem Jungerem.

Ten spočívá ve snížení množství potravin obsahujících lepek, mléčných výrobků, vajec, cukru a samozřejmě alkoholu.

Co je ale naopak vyžadováno, jsou dvakrát denně džusy, smoothie nebo polévky. Tělo se pročistí a jídelníček se pozitivně projeví i na váze. Právě zdravotní benefity detoxu si Gwyneth tolik pochvaluje.

Kim Kardashian omezila sacharidy a shodila dvacet pět kilo

Kim Kardashian se do toho pořádně opřela a rozhodla se zatočit s poporodními kily. Shodila neuvěřitelných dvacet pět kilogramů za jedenáct měsíců.

Držela přitom nízkosacharidovou dietu, která se vyznačuje konzumací zeleniny, bílkovin a zdravých tuků, jako je avokádo, semínka nebo oříšky. Sacharidy a přílohy se naopak konzumují minimálně.

Nepočítala žádné kalorie a dodržovala tři větší jídla denně a dvě svačiny. Do těla jí dával její trenér a také se ujistila, že jí jídla s minimálním obsahem sacharidů bude vařit vlastní kuchař.

Autor: Šárka Blahoňovská


Související články