Dezerty ze tří surovin: Jednoduše připravíte čokoládový dort i cheesecake

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Cokoladovy dort
Zdroj: Shutterstock

Máte rádi dezerty, ale neradi se hodinu připravujete se složitými dorty a koláči? Jsem na tom podobně. Proto mám v zásobě hned několik jednoduchých receptů, se kterými si poradí úplně každý. Na jejich přípravu navíc nepotřebujete více než tři ingredience.

Pokud čekáte návštěvu, nebo jednoduše chcete zpříjemnit své rodině den, nějaká ta sladká tečka po obědě je rozhodně řešením. Naučte se hned tři jednoduché recepty na dorty, které si oblíbí úplně každý.

Čokoládový dort

Na tento dezert budete potřebovat jen 4 vajíčka, 750 gramů nutelly a hrnek a půl mouky. Do kulaté formy vložte pečicí papír. Dvě vajíčka vyšlehejte společně s nutellou dohladka. Potom přidejte zbylá dvě vejce a mouku.

Směs následně nalijte do formy a pečte asi 45 minut na 160 °C. Dort se podává přelitý čokoládovou polevou, ozdobený šlehačkou, hodí se k němu ale také čerstvé ovoce nebo zmrzlina.

Jablečný koláč

Jablečný koláč připravíte z plechovky kondenzovaného mléka, hrnku jablečného pyré a hrnku mouky. Smíchejte nejprve jablka s mlékem, následně přidejte mouku. Směs dejte do formy vyložené pečicím papírem a dort pečte na 180 °C asi 35 minut.

Cheesecake

I cheesecake se dá připravit z pouhých tří surovin. Budete potřebovat tabulku bílé čokolády, půl šálku smetanového sýru a 3 vajíčka. Čokoládu rozpusťte ve vodní lázni.

Přidejte k ní sýr a vaječné žloutky. Z bílků ušlehejte sníh, který potom vmíchejte do těsta. Vše pak nalijte do formy a pečte 15 minut na 150 °C. Cheesecake se zdobí čerstvým ovocem, hodí se nejlépe borůvky či jahody.

Zdroj: Autorský článek

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články