Dětské cukroví s lentilkami: Ocení ho především ti nejmenší

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Cukrovi s lentilkami
Zdroj: Shutterstock

Cukroví na Vánoce rychle mizí, zvlášť pokud máte děti. Samozřejmě si vaše ratolesti zamilují vanilkové rohlíčky i linecké. Je ale pravda, že nejvíce je zaujme cukroví, které bude barevné. A možná také takové, na jehož přípravě se mohly podílet.

Cukroví s lentilkami dělám už několikátým rokem. Děti u nás v rodině tuhle sladkost milují. A je rozhodně hezké mít na štědrovečerním stole také něco barevného, a nejen klasické druhy cukroví, které jsou v podstatě všechny laděné do barev čokolády nebo kokosu.

S jeho výrobou vám mohou pomoci i děti

Jde především o cukroví pro děti. To ale neznamená jenom to, že jim nejvíce chutná. Jeho příprava je tak snadná, že vám s ní mohou ratolesti i pomoci. A je krásné, když jsou potom na svůj výtvor hrdé.

Každý rok se směju tomu, jak děti nutí návštěvu právě lentilkové cukroví ochutnat a libují si v pochvalách, jak krásně sušenky připravily. Vyzkoušejte si letos tuhle sladkou pochoutku doma udělat i vy a zapojte do jejího pečení i ty nejmenší.

Jak na cukroví s lentilkami

Na přípravu tohoto cukroví budete potřebovat 110 gramů změklého másla, 200 gramů cukru, 1 vejce, půl lžičky jedlé sody, lžíci holandského kakaa, 170 gramů hladké mouky, 60 gramů jemně mletých mandlí a lentilky na ozdobu. Čím barevnější budou, tím samozřejmě lepší.

Máslo s cukrem smíchejte v míse a vyšlehejte do světlé pěny. Přidejte vejce, sodu, kakao, mouku a mandle. Vznikne vám těsto, ze kterého budete tvarovat kuličky. A v tuto chvíli přichází na řadu děti.

Nechte je, aby vytvořily z těsta několik koulí, které potom skleničkou na plechu rozplácnou do tvaru kulaté sušenky. Do té následně budou dávat jednotlivé lentilky. Cukroví se pak peče na 180 °C asi 20 minut. Podávat se může prakticky hned, jde tak o skvělý tip na cukroví na poslední chvíli.

Zdroj: Autorský článek

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články