Dejte si brambory do bot. Jejich vlastnosti oceníte u plátěnek i kožené obuvi

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Brambory a boty
Zdroj: Shutterstock

Brambory se dají využít v kuchyni na mnoho způsobů. Kromě jejich konzumace ale existují ještě další cesty použití. Například jejich škrob bývá užíván v textilním, farmářském i dřevařském průmyslu. Napadlo vás ale někdy strčit si bramboru do boty?

Důvodů, proč dávat brambory do bot, je vlastně více. Pomohou vám překvapivě v případě, že vás nově koupené boty tlačí, ale stejně tak zbavují vaši obuv nepříjemného zápachu.

Oloupaná brambora boty roztáhne

Pokud jsou vám boty malé nebo úzké, strčte do nich přes noc oloupanou bramboru. V minulosti se podle webu Real simple tento trik využíval hojně, pak se na něj ale pozapomnělo.

Bramboru zabalte do papírové utěrky a nechte z ní v botě postupně uvolňovat vlhkost. Bota pak bude ráno mnohem měkčí, tím pádem si snadněji zvykne na tvar vaší nohy. Nejvíce se tento způsob řešení problému hodí pro kožené boty, ale pomáhá i u plátěných tenisek.

Zbaví boty zápachu

Pokud se vám především v létě potí v uzavřené obuvi nohy, pravděpodobně máte problém se na návštěvě zouvat. Je vám totiž nepříjemné, že pak všichni ucítí ten nepříjemný zápach, který se z vašich bot line. Řešení je snadné.

Oloupané brambory v papírové utěrce totiž mají schopnost nejen vypouštět vlhkost, ale naopak také pohlcovat pachy. Dávejte je tak do obuvi pravidelně a zápachu se jednou provždy zbavíte.

Lesk pro kožené boty

Ve třetím případě sice bramboru nebudete strkat přímo do boty, i tak ji ale ještě využijete pro vylepšení vaší obuvi. I když na trhu existuje celá řada čisticích přípravků, někdy stačí boty vyleštit bramborami, aby byly zase jako nové.

Funguje to skvěle na kůži. Jednoduše bramboru rozkrojte a mokrou částí po botě několikrát přejeďte. Boty takto ošetřete minimálně jednou do týdne, aby byl výsledek viděn dlouhodobě.

Zdroj: Cosmopolitan, Healthline, Real simple, Love and Wisdom

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články