Co se stane, když přestanete nosit spodní prádlo

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
spodni pradlo
spodni pradlo

Pro ženy je spodní prádlo něčím samozřejmým. Nejen že je to všeobecně známé pravidlo, které společnost zkrátka uznává, mnoho z žen svými krajkovými kalhotkami rádo svádí své mužské polovičky. Hlavním důvodem ale podle většiny z nás nejspíš je, že nošení spodního prádla je hygienické.

To ovšem nemusí být tak úplně pravda. Mnoho vědeckých důkazů totiž ukazuje na to, že dámské kalhotky mohou naopak způsobit problémy, kterým bychom se bez nich snadno vyhnuli.

Bez spodního prádla snížíte riziko kvasinkové infekce

Mnoho žen dokonce i spí ve spodním prádle, což podle lékařů rozhodně není dobře. I přes den doma nebo v tělocvičně se vyplatí spodní prádlo nenosit, a to proto, že jeho nošením zvyšujete riziko infekcí.

Látka spodního prádla má totiž tendenci zachytávat mnoho bakterií a mikrobů, které po čase způsobují záněty močových cest, nebo dokonce kvasinkovou infekci.

Především v situacích, ve kterých se hodně potíme, je tedy zdravější chodit takzvaně naostro. Díky tomu dostane každá část našeho těla dostatek vzduchu.

Během cvičení navíc některé ženy preferují chodit naostro už kvůli tomu, že se zvýší efektivita jejich cviků. Lépe se jim pohybuje, nikde je nic neškrtí a výsledky jejich cvičení jsou prokazatelně vyšší. Kromě pohodlnosti totiž dochází také ke zvýšení cirkulace krve v těle.

Pozor na to, jaké kalhoty nosíte

Všechno má samozřejmě svá pro i proti. Zatímco doma, kolem baráku a do fitka nosíme obvykle volnější tepláky a v noci spíme v pyžamových kalhotách, do města chodíme v džínách a přiléhavých legínách.

Pokud se rozhodnete, že už vás věčné otlačeniny od spodního prádla nebaví, dbejte na to, abyste měli vždy volné oblečení.
Džínová látka a přiléhavé kalhoty totiž často způsobují zarudnutí a svědění.

Mnoho žen se pak mylně domnívá, že jsou nemocné, zatímco příznaky jsou v podstatě pouze podrážděním z nesprávného nošení oblečení.

Nezapomeňte se neprodleně převléknout

Někoho možná napadne, že když nemá spodní prádlo, může zůstat ve stejných teplácích z posilovny i doma.
To je ale jedna z největších možných chyb. Při pohybu a zapocení se totiž v látce oblečení hromadí bakterie.

Proto se po příchodu domů, nebo ideálně ještě v tělocvičně, osprchujte a převlékněte do čistého oblečení.

Průzkumy také dokazují, že lidé, kteří chodí častěji naostro, předchází snadněji svědivým alergickým reakcím na některé materiály nebo prací prášky.

Nejčastěji se totiž alergie na oblečení projevuje právě u spodního prádla. Můžete proto vyzkoušet drahé hypoalergenní spodní prádlo, nebo prostě chodit naostro.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články