Co má v srpnu sezónu: Zajděte do lesa na borůvky, v obchodech se vyplatí jiné druhy ovoce. A co houby?

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Lesni ovoce
Zdroj: Shutterstock

Velká část ovoce a zeleniny se sklízela už v červenci, některé druhy ale mají své období teprve před sebou. Na co se připravit v srpnu a čeho si doma udělat zásoby? Poradíme vám nejen, co poroste na zahrádkách, ale také co kupovat v obchodě.

Banány a avokáda nejspíš má na zahrádce málokdo z vás. Právě ty se ale v srpnu vyplatí nakupovat ve velkém. Je totiž jejich sezóna a v obchodech tak najdete většinou jen ty nejčerstvější.

Podobné je to i s mangy, melouny a broskvemi. Všechny tyto potraviny si sice můžete vychutnat i v jiných měsících, sami ale poznáte, že ty kupované v srpnu jsou tak nějak chutnější a čerstvější.

Ovoce je navíc velká zásoba, takže se prodává za sezónní ceny. Během roku už nikdy takhle levné banány či broskve nekoupíte, takže neváhejte a vydejte se do obchodů pro zásoby.

Čas lesního ovoce

Srpen je měsíc, kdy konečně nastal čas na sklizeň borůvek, malin a ostružin. V lese potkáte kolem cest keře obsypané černým nebo červeným ovocem. A ačkoli čas jahod byl už dávno, ty drobné lesní dozrávají i nyní.

Pokud si chcete udělat doma zásobu borůvek na koláče nebo si třeba dát pár kilo do mrazáku, teď je ta nejlepší chvíle zajet do lesa. A pokud doma pěstujete kanadské borůvky, v srpnu byste se měli dočkat plodů.

Na houby letos později

Houbařské sezóna obvykle začíná už v červenci, letos má ale kvůli počasí zpoždění. Podle TV Nova by ale houbám měly současné deště přát. V srpnu tak můžete vyrazit do lesa nejen za borůvkami, ale také za nějakými těmi hřiby.

Se zásobami ovoce, zeleniny a hub, které uděláte během srpna, nějaký čas vyjdete. Pokud tedy máte dostatečně prostorný mrazák. A pokud nemáte, můžete si aspoň denně dopřát čerstvé smoothie nebo si upéct lahodné koláče.

Zdroj: Natalie’s Health, Around My Family Table, Living With Coupons, TV Nova

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články