Černá limonáda: Připravte si skvělý detoxikační nápoj. Kam se na něj hrabe cola

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Cerna limonada
Zdroj: Shutterstock

Na první pohled vypadá jako společností velmi oblíbená cola. Ve skutečnosti ale s pitím plným cukru, který zdraví rozhodně neprospívá, nemá tahle černá limonáda nic společného. Tento nápoj má ve skutečnosti pro naše tělo řadu pozitivních přínosů.

Limonáda s aktivním uhlím se běžně používá jako detoxikační nápoj. Podle serveru Healthline existují teorie, podle kterých aktivní uhlí dokáže zachytit toxiny a chemikálie v žaludku dříve, než má tělo šanci je absorbovat.

Mnohé ze studií pocházejí z 80. let minulého století a bylo by třeba, aby je někdo znovu překontroloval. Přesto odborníci věří tomu, že v menším množství je černá limonáda skutečně pro člověka něčím, co mu může výrazně pomoci ke zdravému životnímu stylu.

Může být nebezpečná

Podle odborníka na výživu celebrit Keriho Glassmana je aktivní uhlí sice zdraví prospěšné. Pokud má ale člověk zdravý jídelníček a konzumuje hodně ovoce a zeleniny, neměl by ho pro detoxikaci nutně potřebovat.

Navíc upozorňuje, že černou limonádu je třeba konzumovat v rozumných dávkách. Vždy se předtím raději poraďte s lékařem, pokud berete pravidelně nějaké léky.

„Černé uhlí absorbuje negativní látky v lidském těle dříve, než je žaludek rozloží. Stejně tak ale může absorbovat některé látky z užívaných léků. Proto výrazně doporučuji před pitím černé limonády promluvit s ošetřujícím lékařem,“ uvádí pro server Rachael.

Recept na černou limonádu

Pokud jste si jistí, že jste zdravotně v pořádku a že vám černá limonáda neublíží, můžete si ji pro detoxikaci připravit i doma.

Potřebovat budete čtvrt lžičky potravinářského aktivního uhlí, 4 šálky studené přefiltrované vody, šťávu ze dvou citronů a med nebo javorový sirup na doslazení. Všechny ingredience jednoduše smíchejte a dopřejte si osvěžující limonádu.

Ideální je nápoje podávat s ledem a kolečkem citronu. Doporučená denní dávka je maximálně půl litru. Pro větší opatrnost ale odborníci radí pít jednou denně pouze menší skleničku o objemu 0,3 litry.

Zdroj: Instructables, Rachael, Healthline

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články