Bohnický hřbitov láká nadšence paranormálních jevů. Někteří po nocích tajně přelézají jeho zeď

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Bohnicky hrbitov
Zdroj: Jakub Stadler / MAFRA / Profimedia

Bohnickému hřbitovu se přezdívá Hřbitov bláznů. A to nejen proto, že na něm jsou pochováni pacienti i lékaři bohnické psychiatrické léčebny. V roce 1909 bylo na hřbitově pohřbeno první tělo patřící jedenáctiletému pacientovi nemocnice. Ten zemřel na takzvané vodnatění mozku. Místo je podle mnohých opředeno nevysvětlitelnými jevy, a za nocí na něm mají být dokonce i slyšet hlasy.

Jak píše server Instory, v minulosti se na hřbitově pohřbívali především pacienti a lékaři z léčebny, nicméně kromě toho zde skončila také celá řada „živlů“. Odpočívají tu například italští vojáci, kteří podlehli tyfu, sebevrazi, blázni a vrazi.

Podivíni, na které se zapomnělo

V minulosti byla sebevražda považována za hřích, uvádí Český rozhlas. I proto jen málokdy na hrob zesnulých na hřbitově v Bohnicích někdo přišel. Vrazi a blázni neměli nikoho blízkého, kdo by za ně truchlil.

Rodiny na ně sice zapomněly, o to více ale zesnulí lákají v dnešní době nadšence paranormálních jevů. Hřbitov je místo s temnou atmosférou, které prý láká duchy, po nocích zde bloudí duše lidí s nevyřízenými záležitostmi a dějí se zde podivné věci.

I přes zákaz přitahuje pozornost

Hřbitov byl dlouhé roky otevřen veřejnosti. V roce 1951 se na něm přestalo pohřbívat a byl zrušen také kostel s ním související. I tak na něm ale údajně někdy bývají slyšet zvony, uvádí iDNES.

V roce 2020 byl oficiálně zakázán vstup na hřbitov. Ten je obestavěný velkou kamennou zdí a brána je zamčená zámkem. Přesto ale mnoho lidí místo láká natolik, že v noci zeď přelézají a snaží se být svědkem paranormálních jevů.

Někteří jedinci se snaží pomoci duším zesnulých a tajně na hroby nosí květiny a svíčky. Ty jsou pak často nalezeny správci místa. Bohnický hřbitov je podle Novinek považován za jedno z nejtemnějších míst v Evropě, a i proto láká mimo jiné nadšence ze zahraničních zemí.

Zdroj: InstoryNovinkyČeský rozhlasiDNES

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články