Bílé šlachy z kuřecích prsou můžete sníst, tělu tím vlastně prokážete službu

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Kureci maso
Zdroj: Shutterstock

Pokud si koupíte v obchodě kuřecí prsa bez kosti, obvykle je nemusíte nijak výrazně čistit. Většina z nás z nich pouze odřezává bílé gumové kousky. Co jsou ale vlastně zač a mohou se normálně konzumovat?

Bílý proužek, který většina z nás z masa odstraňuje, je šlacha. Pokud na mase zůstane, při konzumaci je gumová, nejde překousnout a obvykle nám zkrátka v jídle překáží.

Jejich konzumace není nebezpečná

Server Tasting Table uvádí, že konzumace těchto šlach není pro lidské tělo nijak nebezpečná. Naopak v některých ohledech může být i prospěšná. Stejně jako například křupky a malé chrupavky u kuřecích stehen totiž dodávají našemu tělu látky důležité pro zdravou tvorbu kostí a kloubů.

Navíc jde také o způsob, jak do těla dostat zdravou formou tuky. Celkově tak odborníci doporučují maso jíst včetně těchto šlach. Na druhou stranu ale na chuti a kvalitě jídla to může mnohým z nás ubrat, je tedy tak jen na vás, čemu dáte přednost.

Jak šlachu z masa jednoduše odstranit?

Někteří lidé mají s odstraněním šlachy z kuřecích prsou problém. Často se jim maso rozpadá, nebo ho odkrojí více, než je vlastně potřeba. Přitom existuje jednoduchý trik, díky kterému se jí zbavíte velmi snadno.

Už před časem se začala šířit tato informace po sociálních sítích. Video na nich ukazuje, jak jen pomocí vidličky a papírové utěrky šlachu vytáhnete, aniž byste poškodili maso.

Mezi dva hroty na vidličce zasunete šlachu co nejvíce. Pak její konec chytíte mezi prsty do papírové utěrky. Nakonec stačí jenom zatáhnout a zatlačit vidličkou do masa. Šlacha se sama vytáhne ven.

U dalšího vaření tak máte na výběr: buď si kuře dáte i se šlachou, překonáte její gumovost a uděláte něco pro své kosti a klouby, nebo ji z masa odstraníte pomocí jednoduchého triku. Je jen na vás, kterou cestu si vyberete.

Zdroj: Tasting Table, Humane League, Chicken Check, Eating Well

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články