Bezpečný první koronavirový máj, lásky čas

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
prvni maj
prvni maj

„Máj je lásky čas“, kdy se hodí udělat pro partnera něco hezkého. Kromě líbání pod třešní se obvykle darují květiny nebo šperky, romantické večeře nebo víkendové pobyty. Pro letošek ale máme možnosti omezené, a navíc stále platí, že je lepší se vyhýbat přeplněným místům. Přinášíme proto tipy, jak letos originálně strávit 1. máj s drahou polovičkou.

Bez polibku, za to s přípitkem

Pokud nechcete riskovat přímý kontakt, na lásku si alespoň připijte. Věděli jste, že délka 1,5 metru, která je považována za bezpečnou vzdálenost mezi dvěma osobami, odpovídá délce dvou natažených paží? Najděte si klidné místo pod rozkvetlým stromem, nalijte si sklenku růžového Bohemia Sektu a přiťukněte si na lásku a na zdraví! Ale pokud žijete v jedné domácnosti a zubní kartáčky máte v jednom kelímku, líbání se obávat nemusíte.

Na Petřín až po setmění

Nemusíme připomínat nejznámější prvomájové místo – Petřín. Na Petříně vás ale bude kromě romantického dostaveníčka čekat boj o volnou třešeň s dalšími páry. Pokud slavnému kopci přesto neodoláte, přijďte raději až po setmění.

Pěkných míst s třešňovými stromy existuje mnohem víc. V Praze například Vrch Třešňovka nebo sad Hájecká. V Brně najdete třešňový sad na Bílé hoře, za návštěvu stojí i blízké Rosice. Zde na kopci stojí kostel svaté Trojice obklopený třešňovými stromy. V Hradci Králové zamiřte do Jiráskových sadů, sakurová alej vás ohromí v Josefově u Jaroměře nebo na třídě 17. listopadu v Karviné. Své služby nabízí samozřejmě i dendrologické parky, kde si romantiku v klidu užijete. Nebo vyjeďte za město a v přírodě si najděte strom, který bude kvést jen a jen pro vás dva.

Zůstaňte v posteli

Tradice velí líbat se pod třešní, jinak dívka do roka uschne. Možná ale nevíte, že jde o poměrně mladý zvyk. V lidové kultuře po něm není ani památky, podle odborníků vznikl přibližně před 100 lety. Navíc si musíme přiznat, že poslední dobou jsme prožívali tradičně jen málokterý svátek a situaci. Pokud pro jednou polibek pod třešní vynecháte a zůstanete doma, nic hrozného se nestane. Vychlaďte si sekt, nachystejte voňavé jahody a užijte si s miláčkem celý prvomájový den třeba v posteli.

Domácí wellness jako v lázních

Plán strávit 1. máj ve wellnessu s vířivkami a masážemi nevyšel, ale relax už byste opravdu potřebovali? Vytvořte si ho doma. Napusťte si vanu s bohatou pěnou, ztlumte světla a zapalte svíčky. Vychlaďte sekt a připravte skleničky a pak už si jen užívejte jeden druhého. Po koupeli se s partnerem přesuňte do ložnice a dopřejte si vzájemnou erotickou masáž. Vězte, že po tomto zážitku si na lázně ani nevzpomenete.

Prvomájový piknik

Hledání třešňového stromu můžete propojit i s romantickým piknikem. Nachystejte deku, košík se všemi dobrotami a čerstvým ovocem, perfektně se hodí třeba maliny nebo borůvky. Absolutní trefou jsou ale jahody, které patří mezi afrodiziaka. Navíc skvěle ladí se sektem, který nesmí při pikniku ve dvou chybět. Nezapomeňte na skleničky na nožičce, ať má váš piknik styl. Do telefonu si připravte songy o lásce, ti odvážnější si mohou vzít sbírku básní.

Autor: Sára Vojtěchovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články