Bez některých filmů by Vánoce zkrátka nebyly kompletní. Těšíte se na ně i vy?

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Sam doma
Zdroj: Profimedia

K Vánocům neodmyslitelně patří dárky, cukroví, kapr a bramborový salát. A také sledování televize. I když možná děláte něco jiného, pustíte si ji jako kulisu na pozadí a smějete se komediím, které znáte nazpaměť. Těch je totiž právě v tomto období v televizi plno. Kromě toho se ale můžete těšit i na pohádky a další vánoční snímky.

Který film se vám jako první vybaví, když se řeknou Vánoce? Mně osobně Sám doma. Všechny díly téhle americké komedie mě rozesmávají stále dokola a každé Vánoce mám jistotu, že se alespoň některý z nich v televizi objeví.

Zahraniční snímky

Mezi snímky, které k Vánocům neodmyslitelně patří, se řadí mnoho dalších zahraničních komedií. Tradičně je to například Láska nebeská, Grinch nebo Vánoční skřítek. Chybět ani letos nebude film Mrazík, uvádí web Seznam Zprávy.

Obvykle se během Vánoc také vysílají všechny díly Harryho Pottera. Ačkoli nejde úplně o vánoční filmy, v tomto období si lidé zkrátka udělají čas a po večerech je postupně zhlédnou všechny.

Pokud máte malé děti, radost vám udělají také novodobé vánoční pohádky. Ty jsou totiž zábavné nejen pro vaše ratolesti, ale pro celou rodinu. Nepromeškejte letos například Polární expres. A pusťte si i Ledové království, které přivolá bílé Vánoce minimálně na televizní obrazovky.

České vánoční filmy

Pokud jste milovníkem české klasiky, určitě vás nezklamou Pelíšky, snímky Krakonoš a lyžníci nebo Sněženky a machři. Oblíbená je také komedie S tebou mě baví svět. A pokud se chcete opravdu zasmát, nenechte si ujít Vánoční Kameňák.

Pro milovníky klasických českých pohádek je tu například snímek Tři oříšky pro Popelku, který se letos bude vysílat přímo na Štědrý den. Chybět nesmí Lotrando a Zubejda, S čerty nejsou žerty nebo pohádka Princ a Večernice.

Na své si přijde každý. Ať už máte rádi pohádky, komedie nebo napínavé filmy, letošní Vánoce opět přinesou reprízy těch nejoblíbenějších snímků. Rozhodně tak budete mít důvod televizi mezi svátky zapnout.

Zdroj: Seznam Zprávy, Žena aktuálně, Mezi řečí, Kinobox

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články