Barbie koktejl: Vychutnejte si lehké růžové osvěžení. Pro děti připravte nealko verzi

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Barbie koktejl
Zdroj: Shutterstock

Kina už několik dní plní nadšení fanoušci filmu Barbie, který se před pár dny dočkal premiéry. Mnoho lidí se na film ladí do růžových barev, pokud pro vás ale změna oblečení není dostatečná, máme pro vás tip ještě na speciální Barbie drink.

Svůj koktejl má mnoho věcí, proč by ho tedy nemohla mít i Barbie? Na první pohled je jasné, že jde o lehké alkoholické osvěžení, které svou růžovou barvou upoutá pozornost. Ale nebojte, máme pro vás i verzi bez alkoholu pro vaše ratolesti.

Alkoholický Barbie koktejl

Na přípravu Barbie koktejlu budete potřebovat růžový gin, bezový likér, čerstvě vymačkanou citronovou šťávu, brusinkovou šťávu, šumivé víno a plátek citronu na ozdobu.

Gin, bezový likér, šťávu z citronu a brusinkový sirup smíchejte v shakeru. Do skleničky dejte trochu ledu a do poloviny nalijte vzniklý nápoj. Nakonec ho zalijte do vrchu šumivým vínem a ozdobte ovocem.

Nápoj díky brusinkovému sirupu získá červenou barvu, která se vínem rozředí do krásně růžové. Na první pohled pak jako fanoušek Barbie tenhle drink oceníte. A po ochutnání budete úplně v ráji.

Nealkoholická verze

Jsou to především menší děti, hlavně tedy dívky, které Barbie milují. Bylo by tedy nespravedlivé je o tohle pití ochudit. Proto jim připravte verzi bez alkoholu. Místo ginu použijte jednoduše perlivou citronovou vodu.

Pokud budou trvat na tom, že chtějí výrobu nápoje vidět, dolijte potom drink dětským šampaňským, jinak ale můžete použít i jakoukoli slazenou ochucenou limonádu, ideálně však jahodovou nebo malinovou, abyste zachovali růžovou barvu drinku.

Pak už nezbývá nic jiného než si s dětmi připít, vychutnat si požitek ze skvělého pití a společně probrat zážitky ze zhlédnutí nového snímku.

Zdroj: Wine Enthusiast, Independent

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články