28 dní hrůzy: V domě po otřesné události začalo řádit nadpřirozeno. Pak vyšla na povrch další mrazivá fakta

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
dum amityville
dum amityville

V některých domech skutečně straší. Alespoň to potvrzuje nechvalně známá budova na Ocean Avenue v New Yorku, kde se v sedmdesátých let udála chladnokrevná vražda. Muž, který ji spáchal, později tvrdil, že jen poslechl hlasy zlých duchů žijících v tomto domě.

Je 13. listopadu 1974 brzy ráno a třiadvacetiletý Ronald DeFeo namíří pušku na své rodiče a čtyři sourozence. Každého z nich ve spánku zastřelí.

Pak se nechá slyšet, že v domě straší a je dějištěm paranormálních jevů. Zlí duchové ho prý ponoukli k zabíjení a on pak nemohl ovládat své chování.

Toto jeho tvrzení a samotné vraždy začaly vyvolávat představy, že strašidelná byla celá ulice a rodina včetně vraha byla obětí domu.

Jenže stačí trochu sondy do života mladého zabijáka a hned je jasné, že tady něco nehrálo už mnohem déle.

Vrahovo problémové dětství a vztah s otcem

Ronaldův otec byl násilník a matka se příliš nestarala, což vedlo k chlapcově problémovému dětství a zneužívání různých návykových látek v dospělém věku.

Ronald si ale otcovy výlevy nenechal líbit a bránil se, dokonce mu vyhrožoval zbraní. V té době si navíc Ronald sotva udržel práci a dům rodičů mu poskytoval útočiště.

V osudný den ale odešel ze zaměstnání rovnou do baru. Pak se odebral domů, jenže v půl sedmé ráno se vrátil se řevem a voláním o pomoc.

Tvrdil, že jeho rodiče jsou zastřeleni. Nakonec se k činu přiznal, byl postaven před soud a poslán za mříže.

Avšak tady vyprávění o strašidelném domě teprve začíná.

Noví obyvatelé zažívali 28 dní hrůzy

Na konci roku 1975 se do domu přestěhovala rodina Lutzů, která zde vydržela pouhých 28 dní.

Z domu hrůzy uprchla poté, co údajně ze zdí stékal zelený sliz, zvenčí ji pořád někdo pozoroval, domem se linul nepříjemný zápach a podobně.

Jedna členka rodiny prý dokonce levitovala nad postelí a jeden muž se zase svěřil, že se každou noc probudil ve 3:15, což byl přesný čas smrti členů rodiny DeFeových.

Na motivy těchto událostí vyšla v roce 1977 kniha Horor v Amityville, z níž o dva roky později vycházel stejnojmenný film, jenž se v roce 2005 dočkal remaku pod názvem 3:15 zemřeš.

Dům v Amityville se okamžitě stal turistickým cílem i terčem nadšencům do paranormálních jevů.

Okolnosti byly zveličeny, dům je však lákadlem dodnes

Později se ale ukázalo, že si George Lutz, otec rodiny, události trochu zveličil. On sám se totiž o nadpřirozeno zajímal a aktivně se snažil vyvolávat duchy.

Kvůli finanční krizi se rozhodl svůj příběh prodat médiím. I DeFeův právník potvrdil, že strašení v domě byl výmysl, který pocházel z jeho hlavy a hlavy autora knihy, když spolu popíjeli alkohol.

George i jeho žena Kathy však na hrůzostrašném dění v domě trvali až do své smrti a z jejich vyprávění mrazilo.

Onen hororový dům tak trochu ztratil punc přitažlivosti, přestože se najdou tací, kteří stále věří, že v něm sídlí nadpřirozené síly.

Podle toho také stoupala a klesala jeho cena na trhu s nemovitostmi.

Autor: Šárka Blahoňovská

Související články