Zavražděné oběti měnila na mýdlo a koláče. Pro svého syna páchala i další zvěrstva

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
vrazedkyne kolace
vrazedkyne kolace

Pro své děti by udělala Leonarda Cianciulli doslova všechno. Přesto by ji asi nikdo z nás nepovažoval zrovna za matku roku. Dnes bychom ji nejspíš označili za duševně nemocnou osobu.

Celkem tři ženy zemřely kvůli tomu, co Leonardě prozradila věštkyně. Ta totiž ženě předpověděla kriminální budoucnost a vnukla jí nápad, který dodnes nelze zcela objasnit.

Ze sedmnácti dětí se jí narodily pouze čtyři

Za svůj život byla Leonarda Cianciulli celkem sedmnáctkrát těhotná. Bohužel se jí v tomto ohledu ale příliš nedařilo, protože třikrát potratila a deset narozených dětí zemřelo ve velmi mladém věku.

Dospělosti se dožily pouze čtyři. Když jí jeden ze synů oznámil, že by rád bojoval za stranu Itálie v druhé světové válce, byl to pro ni šok, bála se, že ztratí i jeho.

Velmi pověrčivá žena, která už za sebou tehdy měla dva pokusy o sebevraždu, šla pro radu k věštkyni.

Obětovávala jiné ženy, aby ochránila synův život

Věštkyně neporadila Leonardě, co má dělat, ale naznačila jí, že pravděpodobně tak jako tak skončí ve vězení. A v ženině hlavě se zrodil nápad. Nápad, který nikdo nedokáže vysvětlit.

Rozhodla se, že aby ochránila svého syna před smrtí, musí pravidelně zabíjet. To, co se svými oběťmi dělala po jejich smrti, se jen těžko popisuje.

Z těla mrtvých žen totiž tvořila mýdlo a z jejich krve pekla koláče, které později nabízela známým a sousedům.

Jak později po zatčení sama přiznala, i ona osobně se zúčastnila koláčových hostin.

Detailní popis toho, jaká další zvěrstva s těly mrtvých žen prováděla, je až děsivě upřímný. Dnes je jasné, že žena musela trpět mentální poruchou.

Tři ženy zemřely, než se dostala vražedkyně za mříže

Scénář byl vždy podobný. Ženy nalákala Leonarda do svého domu, kde je zabila pomocí sekery. S jejich mrtvými těly poté nakládala tak, jak je popsáno výše. U třetí ženy ale vražedkyně narazila.

Švagrová oběti totiž měla o svou známou strach a začala pátrat po tom, kam zmizela.

Nahlásila její zmizení a policie měla brzy jasno. Ačkoli Leonarda dlouho zapírala, nakonec své činy přiznala.

Po doznání poskytla policistům detailní popis toho, co všechno prováděla s mrtvými těly, a dokonce jim i sdělila svůj důvod – jedině lidské oběti podle ní mohly ochránit jejího syna ve válce.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články