Výstřední Cruella de Vil: Tato intrikánka děsila psy i během natáčení. Po 24 letech připomíná spíše pohádkovou babičku

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Cruella de Vil
Cruella de Vil

Slavná herečka posbírala během své kariéry několik významných ocenění. Více ji ale proslavila postava Cruelly z disneyovky 101 dalmatinů. Poznali byste ji dnes?

Americká herečka Glenn Close měla náročné dětství, které spolu se svými třemi sourozenci trávila hlavně v internátních školách. Tatínek byl totiž chirurg a často pobýval v zahraničí. Už na studiích založila divadelní soubor a její vůbec první rolí byl Romeo v klasice od Shakespeara.

Vynikající herečka od první role

V zájezdové folklorní skupině pak nasbírala všemožné zkušenosti, a dokonce se v tomto období provdala za kytaristu Cabota Wadea. Postupně se propracovala až do New Yorku a na Broadwayi později získala ocenění.

Když nastupovala poprvé do filmové role, měla za sebou zkušenosti, o kterých se jiným hercům mohlo jen zdát. Není se čemu divit, že hned získala prestižní cenu Emmy.

První nominaci na Oscara získala za film Svět podle Garpa, kde hrála matku o pět let staršímu Robinu Williamsovi. Jako zhrzená milenka bojovala v Osudové přitažlivosti o Michala Douglase a za intrikánku markýzu de Merteuil z Nebezpečných známostí byla další nominace na Oskara.

Mrcha Cruella vylekala i štěňátka

V devadesátých letech se úspěšně spojila s Disneym. Nejdříve roli Cruelly de Vil odmítla pro svou divadelní vytíženost, ale nakonec se s filmaři domluvila.

Dva filmy, jejichž hlavními hrdiny byla štěňata dalmatinů, jí přinesly slávu i peníze.

Démonická návrhářka Cruella de Vil toužila po kožichu z jemných kůží štěňátek a ta se jí bránila, co to šlo.

Stovka dalmatinů však filmařům pro natáčení nestačila a museli mít více než dvě stovky psích herců. Aby je donutili ve správnou chvíli olizovat herce, mazali je masovou šťávou.

Zdroj: Profimedia

Děsivý zjev Cruelly de Vil dokonce jednoho pejska tak polekal, že se chtěl ze scény odplazit pryč.

Od roku 2009 má Glenn Close svou hvězdu na chodníku slávy v Los Angeles. Tehdy žertovala, že si její jméno lidé spíše spojí s mužem. O dva roky později se z ní ve filmu muž opravdu stal, jako číšník Albert Nobbs byla znovu nominována na Oscara.

První manželství s muzikantem skončilo po dvou letech rozvodem. V tom druhém s podnikatelem Jamesem Marlesem vydržela o rok déle. Jedinou dceru má ze vztahu s producentem Johnem Starkem, ale ani tento partnerský svazek nevydržel.

Potřetí a naposledy se provdala v roce 2006 za podnikatele Davida Shawa, rozvod přišel po devíti letech.

Dnes třiasedmdesátiletá herečka vypadá velmi dobře a Cruellu de Vil byste v ní nehledali. Věk ji nijak neomezuje a stále se objevuje na filmovém plátně.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články