Vodnice Polly už lidi netopí. Dnes se usmívá od ucha k uchu a má k tomu své důvody

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
jak utopit doktora mracka
jak utopit doktora mracka

V bláznivé komedii Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách si nejen díky svému půvabu zahrála vodnici Polly, jež potěšila nejedno divácké oko. Eva Hudečková, rozená Trejtnarová, ale už dávno pověsila herectví na hřebík. Důvodem byla cenzura a ideologizace, jedny z mnoha nešvarů minulého režimu, které ji donutily se stáhnout z jevišť i filmového plátna.

Ve filmu se objevila ještě před nástupem na DAMU

Eva Hudečková získala první roli jako studentka střední školy. To bylo v šedesátých letech, kdy se objevila ve snímcích Zločin v dívčí škole a Malé letní blues.

Až poté vystudovala DAMU a po absolvování se na chvilku usídlila v Divadle Jiřího Wolkera. Po této zkušenosti se rozhodla pro kariéru na volné noze.

Natočila desítky filmů, mezi ty nejvýraznější pak patří právě ony bláznivé komedie, které ji proslavily. V nich ztvárnila většinou krásné, ale panovačné ženy.

Jak jinak nazvat filmy Jak utopit doktora Mráčka, Zítra to roztočíme, drahoušku či Což takhle dát si špenát.

Zdroj: Profimedia

Zahrála si i v pár televizních seriálech. Jde o tituly Třicet případů majora Zemana, Sanitka či My všichni školou povinní, seriál z první poloviny osmdesátých let.

Už měla po krk cenzury. Rozjela spisovatelskou dráhu

Právě tato doba byla pro její kariéru klíčová. Herečka už měla dost cenzury a toho, do jaké míry se režim pletl do světa filmu.

Po zvážení pro a proti se rozhodla toto odvětví opustit, maximálně si odskočila k dabingu, Její poslední položkou ve filmografii je tak postava lékařky v dramatu Skalpel, prosím.

A co dělá tato kdysi velmi obsazovaná herečka nyní? Od osmdesátých let se věnuje psaní. Její doménou je beletrie, debutovala v roce 1992 novelou Bezhlavá kobyla.

Jejím dílem je i scénář k pohádkovému seriálu O ztracené lásce České televize, jenž vznikl právě na motivy jejího stejnojmenného románu z roku 1995.

Je šťastně vdaná za houslistu Václava Hudečka, po jehož boku se ukazuje i ve společnosti, kde rozdává úsměvy na všechny strany.

Autor: Šárka Blahoňovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články