Věra Martinová a strašlivá autonehoda: Takto by nevypadala, kdyby ji doktoři nespravili zdevastovaný obličej

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
vera martinova
vera martinova

Až na vrcholky hor, Toulavý džíny, Nebe peklo ráj. Snad každému, kdo si někdy zapnul rádio, musí tato jména písní něco říkat. Nejen díky nim se proslavila Věra Martinová, která právem získala označení první žena české country music.

Narodila se v únoru roku 1960 s rodným příjmením Šolínová. Dnes ji ale známe jako Věru Martinovou, slavnou českou zpěvačku, kytaristku, dokonce ale také producentku a malířku, jak málokdo ví.

Naši prarodiče si ji pamatují ze Schovanek

Dnes již neexistující dívčí country skupina Schovanky byla dřív oblíbená u všech správných trampů. Babičky s dědečky si dodnes pouští jejich písničky, i v rádiu jsou občas pro svou popularitu přehrávány.

Ještě před účinkováním ve Schovankách byla Martinová členkou Orchestru Gustava Broma. Po odchodu ze Schovanek se dala zpěvačka na sólovou dráhu a nazpívala své nejznámější hity, mezi které patří Malý dům nad skálou a Dál jen vejdi.

Dnes vystupuje především s přáteli z oboru

Svou první kytaru dostala Věra Martinová od rodičů už ve svých osmi letech. Dnes již má sice nástroj jiný, ale na první kousek nedá nikdy dopustit.

Zdroj: Profimedia

I v současné době můžeme Martinovou vidět vystupovat pouze sólově s kytarou, mnohem raději ale působí v okruhu svých hudebních přátel.

Mezi ty patří například Lenka Slavíková nebo Jaroslav Petrásek, na housle a kytaru doprovází Martinovou Luděk Lerst a na baskytaru Alexej Charvát. Poslední roky působí zpěvačka především na letních country festivalech pod širým nebem.

Několikrát se ocitla v nebezpečí, osud k ní byl ale milosrdný

Prvním velkým šokem, při kterém hovořila Martinová o štěstí, byla jaderná havárie v Černobylu. Pouhých pár dní před ní totiž byly v nedalekém hotelu ubytovány ona a její kolegyně ze Schovanek.

V roce 1989 prodělala navíc zpěvačka těžkou autohavárii, ze které ale nakonec naštěstí vyvázla bez vážných následků. Její obličej však byl tak zdevastovaný, že zpěvačku čekalo padesát čtyři stehů a plastické operace. Lékaři bojovali také o její zrak.

Dnes se kromě hudby věnuje také malování, filmuje také cestopisy a ráda píše o cestování do cizích zemí, především na Nový Zéland a do Austrálie.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články