Vánoční prázdniny: Ellen Griswoldová už manýry svého manžela trpět nemusí. Táhne jí na 70 let a vypadá perfektně

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Vanocni prazdniny
Vanocni prazdniny

Půvabná blondýnka s modrýma očima, která se nejvíce prosadila jako manželka Clarka Griswolda v komediální sérii Bláznivá dovolená. Skoro čtyřicet let po premiéře vypadá herečka Beverly D’Angelo perfektně.

Beverly D’Angelo se narodila úspěšným muzikantům a v sedmnácti letech se odstěhovala od rodičů do Kanady, kde zpívala po barech a kavárnách. Zpěv měla díky rodičům v krvi, možná proto zaujala producenty na Brodawayi, kteří jí dali šanci.

Začala se objevovat ve filmech, diváci ji znají třeba z filmu Annie Hallová nebo z muzikálu Vlasy.

V roce 1983 se objevila v prvním díle komediální série Bláznivá dovolená, která se stala téměř okamžitě hitem. Film režíroval specialista na komedie Harold Ramis a autorem scénáře byl John Hughes, který je podepsaný třeba pod komedií Sám doma.

Další pokračování na sebe nenechala dlouho čekat

Úspěch filmů přišel téměř okamžitě. Hlavní hrdinové v podobě Chevyho Chase a Beverly D’Angelo vděčí díky prázdninovým komediím o ztřeštěné rodince za svou popularitu. Ta odstartovala rokem 1983, kdy se společně poprvé objevili na filmovém plátně.

Dvojice si dovolenkové eskapády užívala ještě v dalších filmech. Bláznivá dovolená v Evropě, Vánoční prázdniny a Bláznivá dovolená v Las Vegas.

Zdroj: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Přestože od té doby herečka natočila spoustu dalších rolí, Ellen Griswoldová zůstává její nejvýraznější postavou. O pozornost se postarala i svým vztahem s Al Pacinem, s nímž se soudí od jejich rozchodu, který přišel krátce po narození jejich dvojčat.

Vypadá perfektně

Chevy Chase a Beverly D’Angelo se v roce 2015 do bláznivé série vrátili, a oprášili tak nejen zašlou slávu, ale i kultovní postavy. Na obou dvou se ale čas podepsal jinak.

Zatímco herečka vypadá dva roky před sedmdesátkou skvěle, o jejím filmovém manželovi se to říct nedá. Chevy Chase totiž v poslední době neskutečně nakynul a sympatického hrdinu by v něm poznal jen málokdo.

V oprášeném filmu, kde zazářili Christina Applegate a Chris Hemsworth, původní manželé vypadali spíše jako otec s dcerou, přestože je od sebe dělí jen osm let. Pamětníci byli obézním hercem zřejmě zaskočeni, ale zase je musela mile překvapit velmi elegantní herečka, které by její věk hádal jen málokdo.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články